تربیت نیروی متخصص با توجه به نیاز جامعه ضرورت مهم دانشگاه‌هاست
کد خبر: 927331
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tEx
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تربیت نیروی متخصص با توجه به نیاز جامعه ضرورت مهم عصر امروز دانشگاه‌هاست، گفت: امروزه دانشگاه‌های کشور باید به طرف دانشگاه‌های کارآفرین حرکت کرده و با توجه به نیاز روز جامعه اقدام به تولید علم کنند.

عبدالرضا باقری در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه تبریز، با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور با توجه به تحریم‌ها، دانشگاه‌ها باید در ایجاد اعتماد و امید به آینده در گذر از مشکلات، پیشرو باشند، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسوولیت‌های دانشگاه در کنار توسعه علمی‌، ارتقای کیفیت و تربیت نیروی متخصص با توجه به نیاز جامعه است.

وی، در ادامه با اشاره به سخن امام راحل درباره دانشگاه اینکه دانشگاه مبداء همه تحولات است، خاطرنشان کرد: امروزه ماموریت بزرگ و مهم دانشگاه و مراکز تولید، ایجاد تحول در جامعه و به سمت شکوفایی با توجه به تحریم‌ها است که در این راستا روسای دانشگاه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه‌ها باید در کمک به دستگاه‌های اجرایی در شرایط تحریم پررنگ باشد، یادآور شد: در زمان جنگ، دانشگاه‌ها در تأمین نیازهای واحدهای دفاعی و نظامی، کمک بسیاری کردند، در شرایط و عصر امروز نیز باید از تمامی ظرفیت‌های دانشگاه برای شکوفایی همه جانبه کشورمان و بی‌اثر کردن تحریم‌ها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که وارد شرایط جدیدی شده‌ایم و امور غیرعادی است، مدیریت دانشگاه نیز همچون همه عرصه‌ها همتی مضاعف می‌طلبد و از این رو ضروری است که روسای دانشگاه‌ها در استفاده از منابع و خدمات آموزشی و پژوهشی و کمک به دست‌اندرکاران برای رفع مشکلات جامعه بیش از پیش تلاش کنند.

باقری، در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به تکنولوژی و علم جدید در تولید کالای با کیفیت ایرانی و کیفی‌سازی آن و تأمین قطعات مورد نیاز کمک کنند، یادآور شد: ‌از تمام اساتید و مسوولان دانشگاه تبریز به دلیل کمک به ارتقای دانشگاه و جایگاه علمی کشور در سطح بین‌المللی، قدردانی می‌کنیم، امیدواریم این دانشگاه همچنان با سبقه علمی خوب بیش از گذشته در کشور افتخارآفرین باشد.

وی افزود: به نظر می‌رسد مسوولیت در دانشگاه، به دلیل ماهیت ماموریت و ترکیب نیروی انسانی یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین مشاغل بوده و این امر در دانشگاه تبریز نیز به دلیل وجود 800 نفر هیات علمی تاثیرگذار و صاحب فکر و بیش از 24 هزار دانشجو صدق می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار