بوستان خانواده گنبدكاووس ساماندهي مي‌شود
کد خبر: 927284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tEC
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان از ساماندهي بوستان خانواده در امامزاده يحيي ابن زيد (‌ع) شهرستان گنبدكاووس با اعتبار يك ميليارد ريال خبر داد.
ابراهيم كريمي گفت: پايگاه شهر تاريخي جرجان متعلق به گنبدكاووس و استان گلستان نيست و براي تصميم‌گيري‌ها، شوراي راهبردي كشور متشكل از حدود 16 مدير برجسته ميراث فرهنگي و صاحبنظران دانشگاهي اظهار‌نظر مي‌كنند.
وي افزود: مسير ديگري كه در حوزه امامزاده يحيي ابن زيد( ع) و شهر تاريخي جرجان در راستاي كاهش ترافيك اين مسير در نظر گرفته شده بايد در اين شورا بررسي شود.
اين مسئول يادآور شد: غسالخانه سابق اين امامزاده نيز در توافقات گذشته با مديركل اوقاف استان، قرار بود به مركز تحقيقاتي شهر تاريخي جرجان تبديل شود كه با تغييرات مديريتي در اين سازمان پيگير انجام اين موضوع با مديريت جديد هستيم.
كريمي تأكيد كرد: 70 درصد نيروهاي تخصصي و رسمي ميراث فرهنگي در مركز استان فعاليت دارند و متأسفانه بيشتر نيروهاي شرق گلستان در اين حوزه غيررسمي بوده يا تخصص لازم را نداشته و اينكه در مرز بازنشستگي هستند.
وي گفت: حوزه گنبدكاووس به علت بالا بودن انتظارات و مطالبات مردمي و رسانه‌اي حوزه بسيار سختي است و اين نقطه قوت براي گنبدكاووس بوده و با توجه به اينكه خانم آتاباي هم در حوزه گردشگري، صنايع دستي و هم ميراث فرهنگي اشرافيت خوبي دارند، به‌عنوان مدير گنبدكاووس انتخاب شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار