ناطق دیگر از آخوندی حمایت نمی‌کند
کد خبر: 927157
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tC9
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۷
راه برای استیضاح وزیر راه هموار شد
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: ناطق نوری عنوان کرده که دیگر از عباس آخوندی حمایت نخواهد کرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس، گفت: علی اکبر ناطق نوری در پیغامی به رئیس جمهور عنوان کرده که دیگر از عباس آخوندی با عنوان وزیر راه و شهرسازی حمایت نخواهد کرد و خبر این پیغام‌ها به نمایندگان مجلس هم رسیده است. وی افزود: ناطق نوری گفته، رئیس جمهور هر تصمیمی که می‌خواهد درخصوص وزیر راه و شهرسازی اتخاذ کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس گفت: عملکرد آقای آخوندی به صورتی بوده که دیگر جای دفاعی باقی نمی‌ماند؛ مردم امروز بسیار از وضعیت مسکن گلایه دارند و وزارتخانه تحت امر وزیر هیچ اقدامی در این راستا انجام نمی‌دهد.

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی نیز با تأیید این خبر به فارس گفت: آقای ناطق نوری پیام داده هزینه آخوندی برای ما زیاد شده و نمایندگان دیگر خودشان می‌دانند چه‌کار کنند. وی با انتقاد از عملکرد وزیر راه و شهرسازی گفت: ما در طول وزارت آقای آخوندی شاهد جان باختن ده‌ها نفر از هموطنان‌مان در قطار تبریز- مشهد و سانحه هوایی تهران- یاسوج بودیم و مردم ما علاوه بر این مشکلات زیادی هم در حوزه مسکن متحمل شدند فقط به خاطر اینکه سهم یک آقایی در کابینه ادا شود. بیگی با بیان اینکه هر یک از وزرا در کابینه سهم یکی از آقایان هستند، اظهار داشت: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در کابینه سهم آقای علی‌اکبر ناطق نوری است و از حمایت وی برخوردار و بهره‌مند است. نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: نکته جالب اینجاست که آقای ناطق نوری به ما پیام داده است که آقای آخوندی هزینه‌اش برای ما زیاد شده و دیگر ما از وی حمایتی نداریم؛ خود دانید. وی اضافه کرد: جمعی از نمایندگان در نامه‌ای از رئیس جمهور خواسته‌اند عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را کنار بگذارد. نمایندگان در این نامه عنوان کردند با توجه به اینکه وزیر راه و شهرسازی نسبت به مطالبات مردم در حوزه مسکن بی‌توجه است دولت خود وزیر را برکنار کند.

در این نقل و قول از ناطق نوری اعترافی گزنده نهفته است و آن اینکه وزارت عباس آخوندی که باجناق ناطق نوری است، سهم وی در دولت تدبیر و امید بوده است بی‌انکه شایستگی‌ها و کارآمدی در این انتخاب نقش داشته باشد. اکنون باید دید کدامیک از وزارت‌خانه‌های دیگر محصول روابط فامیلی و قبیلگی است و سؤال اساسی‌تر اینکه دولتی که به نام تدبیر و امید و دولت ژنرال‌ها شکل گرفت اکنون چه پاسخی برای بده و‌بستان‌های سیاسی و فامیلی دارد و اساساً شایستگی و کارآمدی در قاموس این دولت چگونه تعریف شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار