توقیف خودرو‌های اشرافی در شمال پایتخت
کد خبر: 927150
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tC2
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
پلیس پایتخت روز گذشته خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی لوکس را در مرکز فرماندهی پلیس تهران به نمایش گذاشت. خودرو‌های عمدتاً اشرافی که هنگام دور دور کردن یا حرکت با سرعت‌غیرمجاز در بزرگراه‌های شهر متوقف شده‌اند. هر چند پلیس اعلام کرده این خودرو‌ها باید تا ۲۰‌روز در توقیف بمانند، اما بعید است مالکان چنین خودرو‌هایی بابت دوری ۲۰ روزه از خوروهایشان خم به ابرو بیاورند! با این وجود رئیس پلیس تهران تأکید کرده که توقیف این خودرو‌ها در دور تازه‌ای از طرح انضباط ترافیکی با جدیت دنبال خواهد شد.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران در حاشیه مراسم اجرای طرح ارتقای انضباط ترافیکی با محوریت رانندگان پر تخلف در معابر بزرگراهی در جمع خبرنگاران گفت: مرحله جدید طرح ارتقای انضباط ترافیکی طی ۴۸‌ساعت گذشته با محوریت برخورد با خودرو‌هایی که رفتار‌های مخاطره‌آمیز دارند انجام شده است. وی ادامه داد: در این طرح با خودرو‌ها و موتور‌هایی که در سطح شهر اقدام به رفتار‌های مخاطره آمیز و غیرمجاز داشته‌اند و عموماً به صورت غیرقانونی و غیرمجاز وارد شده و در سطح شهر تردد می‌کنند برخورد شده است. برخی از این خودرو‌ها در خیابان‌ها اقدام به دور دور کرده‌اند که توسط پلیس راهور، یگان امداد و گشت‌های نیروی انتظامی شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است. رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: اجرای این طرح را با جدیت دنبال می‌کنیم تا انضباط ترافیکی در تهران بزرگ اجرا شود و با کسانی که قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند به شدت برخورد خواهیم کرد. رئیس پلیس تهران بزرگ تأکید کرد: علاوه بر اعمال قانون در خصوص این خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها این وسایل نقلیه به مدت ۲۰ روز توقیف هستند و در صورت تکرار تخلفات با توجه به بانک اطلاعاتی که در پلیس وجود دارد به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد. وی ادامه داد: ۲۸‌دستگاه موتور سنگین که اقدام به حرکات غیرمجاز در طول معابر سطح شهر تهران داشتند توقیف شده‌اند، ۱۵ دستگاه خودرو که سرعت بیش از ۱۵۰ کیلومتر داشتند شناسایی و هشت‌دستگاه از این دستگاه‌ها توقیف شده است. همچنین ۷۵‌دستگاه خودرو که حرکات مخاطره آمیز داشتند توقیف شدند و ۵۵‌دستگاه خودروی لوکس که در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به دور دور می‌کردند نیز شناسایی و توقیف شده‌اند. وی با بیان اینکه در طی اجرای این طرح ۱۳۸‌دستگاه خودرو و ۲۸‌موتورسیکلت توقیف شده است، گفت: برخی از خودرو‌ها که اقدام به دور دور می‌کردند در نقاط شمالی شهر شناسایی شدند و با توجه به حضور نیرو‌های پلیس مکان خود را تغییر داده‌اند که البته ما تا زمان کاهش این تخلف در معابر حضور خواهیم داشت و برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌ایم.

تمهیدات پلیس برای تاسوعا و عاشورای حسینی
رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین با بیان اینکه از ابتدای محرم تمام رده‌های پلیس برای ارائه خدمت در حال آماده‌باش هستند، گفت: طبیعتاً با توجه به اینکه در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی حرکت دسته‌جات عزاداری بیشتر می‌شود پلیس نیز با آماده باش صد‌درصد تمهیدات امنیتی، ترافیکی و انضباطی را پیش‌بینی کرده است.
وی ادامه داد: در همین خصوص ۲۰‌ هزار نیروی پلیس با کمک همیاران عاشورایی انضباط و امنیت ۵ هزار هیئت و دسته‌جات عزاداری را تأمین و برقرار می‌کنند. از ابتدای محرم و آغاز مراسم‌ها، مأموران پلیس در تمامی معابر و محلات تهران مستقر هستند و نسبت به تأمین امنیت عزاداران و نیز روان‌سازی ترافیک اقدام کرده است. وی با بیان اینکه در روز‌های باقی‌مانده تا تاسوعا و عاشورای حسینی نیز رفته رفته بر حجم مأموریت‌های پلیس افزوده خواهد شد، گفت: در همین راستا نیز بیش از ۲۰‌هزار نیروی پلیس اعم از مأموران یگان‌های مختلف پایتخت در آماده‌باش کامل هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار