لیدرهای تعطیلی بازار کردستان را شناسایی می‌کنیم
کد خبر: 926974
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t9C
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
سردار رجبی:
فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: تعطیلی بازار زیبنده کسبه و بازاریان ما نبود هر چند این موضوع را پیگیری و لیدرهای آن را شناسایی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، سردار محمدحسین رجبی در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: بخشی از دلایل موشک‌باران اتاق جلسه سران حزب دموکرات به دلیل عهدشکنی آنان در زمینه عدم فعالیت نظامی آنها در کشورمان بود که تعهد خود را نادیده گرفتند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در ادامه افزود: تعطیلی بازار زیبنده کسبه و بازاریان ما نبود هر چند این موضوع را پیگیری و با لیدرهای آن برخورد می‌کنیم.

وی تصریح کرد: کسانی که آمدند و فضای استان را ملتهب کردند دشمن مردم هستند چون اگر خوب و یا دوست مردم استان ما بودند در خارج نبودند و از آبشخور دشمن تامین نمی‌شدند.

رجبی  همچنین تاکید کرد: کسانی که به عمد این کار را انجام دادند و یا اینکه لیدر و محرک این قضیه بودند، به طور دقیق بررسی و شناسایی می‌شوند.

باید در تفکر مسوولانی که در مقابل شهدای دری سکوت کردند، شک کرد

سردار رجبی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع سکوت رسانه‌های و برخی ادارات و روابط عمومی دستگاه‌ها در زمان شهادت 11 مدافع مرز در پایگاه روستای دری پرداخت و گفت: شهدای دری از جوانان از جوانان بومی کردستان بودند اما ما همچنان که برای یک فعال محیط زیست متاسف می‌شویم باید برای این شهدا نیز متاثر شویم و بنده بابت این موضوع از رسانه‌ها گلایه دارم و آن را به نوعی توهین به جمع جامعه رسانه‌ها می‌دانم.

وی ادامه داد: عملیات تروریستی پایگاه دری یک حادثه بسیار تلخ و بسیار مصیبت‌بار بود اگر چه انتقامی که سپاه از آن گرفت، انتقام نیست چون براساس دستور صریح قرآن باید با دشمنان به شدت برخورد کنیم.

وی در ادامه افزود: خیلی کار بدی می‌کنند وقتی از یک رزمنده‌ای که در تمامی شرایط سخت و دشوار و در سرما و گرما انجام وظیفه می‌کند به پشت‌گرمی مردم محکم می‌ایستد، البته اعتقاد ما، اعتقادی معنوی است و وظیفه خود را انجام می‌دهیم.

فرمانده سپاه کردستان اذعان داشت: مدافعان مرز در پایگاه دری که کار اقتصادی نمی‌کردند و اینقدر موثر بوده است که آنها این عملیات تروریستی را انجام داده‌اند.

وی عنوان کرد: سکوت برخی ادارات در مقابل شهدای دری را سکوت مرگبار می‌دانم و آنها به خوشان توهین کرده‌اند.

سردار رجبی تصریح کرد: ادارات سکوت می‌کنند اما مردم قدرشناسی می‌کنند، حتی مردم روستای دری که مظلوم واقع شدند، من سفارش کردم که احترام مردم را داشته باشند، آنها برای شهدای ما خیلی گریه کردند، آنها اینجور تلقی کردند که تروریست‌ها که خدا را نمی‌شناسند معلوم نیست از کجا آمده‌اند و به ما خیانت کردند و الان که پایگاه را ترمیم می‌کنیم وقتی بچه‌ها به یک صنعتگر مراجعه می‌کنند از آنها پول نمی‌گیرند و می‌گویند ما می‌خواهیم ثابت کنیم که این پایگاه برای ماست.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان اضافه کرد: اما کسانی که اینگونه تفکر دارند و در مقابل این اتفاق سکوت کردند باید در تفکر آنها شک کرد که به کدام اردوگاه نظر می‌کنند.

وزیر کشور به وعده کمک به انسداد مرزهای کردستان عمل نکرد

فرمانده سپاه کردستان در بخش دیگری از سخنانش به موضع انسداد مرزهای کردستان اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ قدم مثبتی در راستای انسداد مرزهای استان در حوزه اقدامات فیزیکی و مهندسی برداشته نشده است اما سپاه با همکاری سایر نیروهای مرزبانی و انتظامی و اطلاعاتی این را جبران کرده است.

وی افزود: اگر جز معابر رسمی، مرز مسدود شود مستلزم اراده‌ای ملی، منطقه‌ای و استانی و جرات این کار است که متاسفانه در هیچکدام از ماها وجود ندارد.

سردار رجبی همچنین به وعده وزیر کشور در چند سال گذشته برای کمک به تحقق انسداد مرزهای کردستان اشاره کرد و گفت: وزیر کشور هم به وعده‌اش عمل نکرد و سایر مسوولان دیگر و حتی مسوولان پایین‌دست در استان هم به قولشان عمل نکردند.

دشمن اقدامات سپاه در آتش‌سوزی مریوان را وارونه منعکس می‌کرد

به گفته فرمانده سپاه کردستان، در جریان آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان، جوسازی‌هایی علیه سپاه کردند اما من گفتم از تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای کمک به کسانی که در اطفاء حریق کار می‌کنند استفاده شودف برخی جاها مردم روستاها شاهدند ادارات خدمات‌رسان نبودند اما ما بسیجیان را وادار کردیم بروند و به مردم در خاموش کردن آتش کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته ما برای تعریف خدمات بسیج از سوی دشمنان انتطاری نداریم آنها خدمات ما را وارونه انعکاس می‌دادند که سپاه ورود نکرد بلکه اعلام می‌کردند که سپاه باعث آتش‌سوزی شده است و این خیلی کار بسیار بد و خداپسندانه‌ای نبود اما خدا ناظر و شاهد است که بسیج و سپاه چه کارهایی در این قضیه انجام داد.

سردار رجبی یادآوری کرد: خدمات درمانی و اردوی دندانپزشکی و پزشکی و بیمارستان تک‌تخصصی چشم در طول این هفته داریم و قطعا در اتفاقات که آرزو می‌کنیم دیگر برای استان پیش نیاید، از ظرفیت سپاه و بسیج استفاده خواهیم کرد و اینها برای امداد آموزش دیده‌اند.

ظرفیت بسیجیان برای امداد بیشتر از نیازهایی است که ما برای آمادگی در آن حوزه‌ها لازم داریم.

فرهنگ خدمت‌رسانی بی‌منت در تراز انقلاب وجود ندارد

به گفته فرمانده سپاه کردستان، اقدامات سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه نمی‌تواند همه آن مشکلات، محرومیت و عدم برخورداری مردم استان کردستان را پوشش دهد قطعا ما یکی از گام‌ها را بر می‌داریم دیگر مسوولان هم باید حضور داشته باشند، تصور این نباشد که ما موظف هستیم همه این مشکلات و نارسایی‌ها را انجام دهیم.

سردار رجبی تصریح کرد: ما طبق برنامه سالانه دولت کار نمی‌کنیم بلکه براساس سلسله برنامه‌های سیستم فرماندهی معظم کل قوا تا پایین سپاه موظف می‌شود برای انجام خدمات در خدمت مردم باشد و بما ه عنوان استان کردستان که فکر می‌کنیم محرومیت ما نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است در حد توانمان رجوع کرده‌ایم و بسیار تاثیرگذار هم بوده است.

وی افزود: آنچه که اظهار رضایت مردم است و ما به صورت فیزیکی برداشت می‌کنیم از آنچه انجام می‌شود و تحویل مردم می‌دهیم به چشم می‌آید و موجب رضایتمندی است.

فرمانده سپاه کردستان گفت: ما برای مسوولان برای ظرفیت بیشتر از این اعلام آمادگی کرده‌ایم گرچه بخشی از این اقدامات ناظر به اعتبار از دولت است که اگر اعتبار نباشد حضور زیاد کارایی ندارد.

وی افزود: کردستان جدای از محرومیت‌های عمرانی، محرومیت‌های دیگری هم دارد که خیلی مهم‌تر از محرومیت‌های عمرانی است.

به گفته سردار رجبی، جا دارد مسوولان خوابشان نبرد گرچه من هم خود را مستثنی نمی‌کنم، رهبر معظم انقلاب فرمودند که به دلیل آسیب‌های فرهنگی خوابشان نمی‌برند اما چرا این مسوولان این همه محرومیت را می‌بینند اما بی‌توجه هستند.

فرمانده سپاه کردستان افزود: اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در کردستان نسبت به سایر استان‌های دیگر بالاست اما این ما را راضی نمی‌کند چون محرومیت‌ها بالاست که اقدامات ما زیاد است،

وی اذعان کرد: حرف من این نیست که سایر مسوولان کار نمی‌کنند اما حرف من این است که باید کار انقلابی و بسیجی داشته باشند و به ساعت اداری خلاصه نکنند.

وی گفت: سال گذشته سپاه یک راه ارتباطی دسترسی سه استان را احداث کرد که یکی از مسوولان دولتی گفت اگر ما این کار را انجام می‌دادیم حتما معاون اول رئیس جمهور را برای افتتاح آن دعوت می‌کردیم، گرچه ما دلخوش به این نیستیم اما انتطار داشتیم امسال آسفالت کنند اما نکردند و این جای تاسف است.

به گفته سردار رجبی، در کردستان ظرفیت خدمت به مردم بالاست اما مشکل این است که آن فرهنگ خدمت‌رسانی بدون منت برای مردم متاسفانه در همه و در تراز انقلاب وجود ندارد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان ادامه داد: این کارها انجام می‌شود و علی‌الدوام خواهد بود و کارهای ما ناظر به مشارکت دولت و مردم است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار