از ظرفیت‌های محرم و صفر غافل نشویم
کد خبر: 926945
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t8j
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳
سید عبدالله متولیان
مرور سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و ائمه معصومین علیهم‌الصلوات و السلام نشان می‌دهد که اسلام عزیز «محمدی‌الحدوث» و «حسینی‌البقا» است. در فرمایش نورانی رسول اعظم (ص) نیز حسینی‌البقا بودن اسلام مشهود است: «حُسَینٌ مِنّی وَ اَنَا مِنْ حُسَین». حضرت حسین علیه‌السلام از نسل پیامبر اعظم است، اما «انا من حسین» به این معناست که (بقای دین) من از حسین علیه‌السلام است و به عبارت دیگر «من از حسین است که هستم».
در سال جاری در شرایطی وارد ماه محرم شده‌ایم که از یک‌سو انقلاب اسلامی وارد چهل و یکمین سال قمری خود (۱٤٤۰ ه. ق) شده و از سوی دیگر مثلث شیطانی «عبری، غربی، وهابی» به خوبی دریافته که بزرگداشت و تکریم قیام حضرت سیدالشهدا عامل اصلی همه موفقیت‌های انقلاب اسلامی و رویش اندیشه مقابله با نظام سلطه و اتحاد و خیزش جهان اسلام شده‌است. امروزه علاوه بر شیعیان، بسیاری از مسلمانان و حتی غیرمسلمانان محرم و صفر را گرامی می‌دارند و در ماتم اشک اهل‌بیت اشک می‌ریزند و بر سر و صورت و سینه می‌زنند.
بی‌شک نقطه اوج حماسه عاشورا به‌ویژه در عصر حاضر استقبال مسلمانان، خاصه شیعیان از روایت امام حسن عسکری علیه‌السلام درباره زیارت اربعین سید و سالار شهیدان (به‌عنوان یکی از پنج علامت مؤمن) است. دشمنان عنود اسلام دیده‌اند که خون حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام خون ملت‌های مسلمان را به جوش آورده و کمتر از ۳۰ میلیون انسان عاشق در روز اربعین علیه ظلم و تباهی بر سر مستکبران و نظام سلطه فریاد و خروش بر می‌آورند و پایه‌های تفرعن غرب را متزلزل ساخته‌اند. مستکبران و قارون‌ها و پادو‌های منطقه‌ای آنان به عیان می‌بینند که علاوه بر کربلا میلیون‌ها انسان در اقصی نقاط جهان (از جمله نیجریه) در روز اربعین نسبت به ساحت قدسی شهدای کربلا اظهار ارادت می‌کنند. اینجاست که به رمز و راز تأیید‌های مکرر حضرت امام خمینی (ره) درباره بزرگداشت محرم و صفر پی می‌بریم:
۱ - محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل قیام کرده و به اثبات رسانده که در طول تاریخ، همیشه حق بر باطل پیروز شده است.
۲ - این خون سید الشهدا است که خون‌های همه ملت‌های اسلامی را به جوش می‌آورد.
۳ - محرم ماه نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خداست، که با قیام خود در مقابل طاغوت، تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد و راه فنای ظالم و شکستن ستمکار را به فدایی دادن و فدایی شدن دانست؛ و این خود سرلوحه تعلیمات اسلام است برای ملت‌ها تا آخر دهر.
٤ - با حلول ماه محرم، ماه حماسه و شجاعت و فداکاری آغاز شد. ماهی که خون بر شمشیر پیروز شد. ماهی که قدرت حق، باطل را تا ابد محکوم و داغ باطله بر جَبهه ستمکاران و حکومت‌های شیطانی زد. ماهی که به نسل‌ها در طول تاریخ، راه پیروزی بر سرنیزه را آموخت. ماهی که شکست ابرقدرت‌ها را در مقابل کلمه حق، به ثبت رساند. ماهی که امام مسلمین، راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را به ما آموخت.
۵ - انقلاب اسلامی ایران، پرتوی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.
۶ - کربلا را زنده نگه دارید و نام مبارک حضرت سید الشهدا را زنده نگه دارید، که با زنده بودن او اسلام زنده نگه داشته می‌شود.
۷ - مسئله کربلا، که خودش در رأس مسائل سیاسی هست، باید زنده بماند.
۸ - این محرم را زنده نگه دارید؛ ما هر چه داریم از این محرم است.
۹ - عاشورا روز عزای عمومی ملت مظلوم است، روز حماسه و تولد جدید اسلام و مسلمانان است؛ و این سخن جاوید امام راحل:
۱۰ - محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.
اینک با گذشت ٤۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، نظام سلطه و مثلث شیطانی عبری، غربی، وهابی به این حقیقت مسلم پی برده‌اند که برای غلبه بر اسلام انقلابی فقط و فقط باید ارتباط بین مسلمانان (به‌ویژه شیعیان) با امام حسین علیه‌السلام را قطع کنند و به زعم آنان این ارتباط زمانی قطع خواهد شد که سیاست انگلیسی ایجاد تفرقه و راه‌اندازی جنگ بین «عرب و عجم»، «شیعه و سنی» و اختلاف‌افکنی بین مردم ایران و عراق است.
صهیونیست‌ها حدود ۶۰۰۰ سال است که در انتظار نابودی دین الهی و استیلای شیطان بر زمین هستند و اینک موج بیداری اسلامی جهان اسلام متأثر از بزرگداشت قیام عاشورا را بر باد دهنده تمام آرزو‌های خود می‌بینند.
در کتاب تلمود در رساله آودا زراه ۳ در «صفحة ۹ آ» آمده است: جهان ما تنها ۶۰۰۰ هزار سال عمر خواهد نمود و بر همین اساس تقویم صهیونیست‌ها هم‌اینک سال ۵۷۷۸ را نشان می‌دهد و آنان قویاً بر این باورند که ۲۲ سال دیگر شاهد پایان جهان خواهیم بود.
حقیقت این است که ما نه‌تن‌ها از ظرفیت‌های محرم و صفر و کربلا و عاشورا (به‌عنوان بهترین و مهم‌ترین فرصت و نقطه قوت در برآورد‌های استراتژیک نظام اسلامی) به خوبی استفاده نکرده‌ایم بلکه طی سال‌های پس از جنگ تحمیلی متأسفانه بر اثر حضور مؤثر سست‌کمربند‌ها و غربگدایان و غرب‌باوران در عرصه‌های مدیریتی نظام، در بسیاری از موارد بر خلاف جهت‌گیری‌های عاشورایی و فرهنگ علوی، حسینی، فاطمی و مهدوی (که همگی شعاع نوری خورشید فرهنگ محمدی هستند) حرکت کرده و پازل غرب و نظام سلطه را تکمیل کرده‌ایم.
آنتوان ­بارا محقق و نویسنده مسیحی و سوری الاصل مقیم کویت که پژوهش‌های فراوانی در حوزه قیام عاشورا مانند «حسین در اندیشه مسیحی» و «زینب فریاد فرمند» دارد با تأسف عمیق از عملکرد ضعیف دولتمردان ما درباره استفاده حداکثری از قیام حضرت سیدالشهدا می‌گوید: «اگر حسین (ع) از ما مسیحیان بود در هر نقطه‌ای از زمین پرچمی برای او برمی‌افراشتیم و در هر سرزمینی، منبری قرار می‌دادیم و مردم را به نام حسین، به سوی مسیحیت دعوت می‌کردیم. ما مسیحیان جای پای حمار (الاغ) حضرت مسیح را مورد تعظیم و ستایش قرار می‌دادیم، اما شما بارگاه حسین و آثار و برکات و میراث حسین (ع) را دارید ولی ندیده‌ایم که از آن‌ها بهره‌برداری شایسته بکنید حسین تنها یک مرحله تاریخی نیست بلکه حرکت آزادی انسان است. او یک اصل و اساسی دائمی و جاودانه است و بسیاری از مسلمانان هنوز رمز و راز تداوم قیام حسین (ع) و تأثیر آن بر دل‌ها و ژوئن‌ها را کشف نکرده‌اند.»
دشمنان انقلاب اسلامی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در یک جنگ مرکب و چندوجهی آمده بودند تا کار نظام را قبل از محرم یکسره و تمام کنند، اما به برکت بصیرت مردم و عدم همراهی با برنامه‌های دشمن (به رغم همه مشکلات معیشتی) توطئه‌های آنان خنثی شده‌است. تردید نداریم که نظام سلطه هرگز از شکست خود ناامید نخواهد شد و به افزایش فشارها، ایجاد و تشدید اختلاف و تفرقه، ناامیدکردن و عصبانی کردن مردم علیه انقلاب اسلامی ادامه خواهد داد. وقت آن رسیده است که مسئولان و دولتمردان کشور با درک و شناخت درست و صحیح از دشمن و برنامه‌هایش و با عزم جهادی و انقلابی پای در میدان تفکر عاشورایی گذاشته و از تمام ظرفیت‌های (بسیار زیاد) کشور و میلیون‌ها انسان عاشق برای ترمیم و جبران خسارات زیادی که از ناحیه «سوءمدیریت»، «پشت کردن به ارزش‌های عاشورایی» و «غفلت از این ظرفیت‌ها» بر کشور و مردم تحمیل شده است استفاده کنند که در غیراین‌صورت بی‌تردید انقلاب اسلامی در مسیر تحقق مهندسی پنج مرحله‌ای خود به حرکت انقلابی و توفنده خود ادامه خواهد داد و ناباوران و غربگدایان و... را از قطار انقلاب پیاده خواهد کرد و روسیاهی به زغال (نظام سلطه و پادو‌های داخلی و سست‌کمربندها) خواهد ماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار