سرقت گوشی‌های گرانقیمت با همدستی اپراتور قلابی
کد خبر: 926936
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t8a
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
دو مجرم حرفه‌ای که با فریب فروشندگان گوشی‌های تلفن همراه گرانقیمت در سایت دیوار، اموالشان را سرقت می‌کردند سرانجام بازداشت شدند.
به گزارش خبرنگار ما، این پرونده ۲۱‌خردادماه امسال روی میز کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. شاکی در شرح ماجرا گفت: برای فروش گوشی تلفن همراهم که ۵/۴ میلیون تومان قیمت داشت آن را در سایت دیوار آگهی کردم. ساعتی بعد از انتشار آگهی بود که مردی تماس گرفت و خودش را سهیل سرلک معرفی کرد. او بعد از پرسیدن مشخصات گوشی و قیمت آن گفت که قصد خرید دارد. من هم نشانی خانه‌ام را به سهیل دادم و ساعت پایانی شب تماس گرفت و به در خانه‌ام آمد. سهیل ظاهری آراسته داشت که نشان می‌داد مردی محترم است. بعد از توافق بر سر قیمت گفت که قصد دارد پول را از طریق نرم‌افزار گوشی تلفن همراهش پرداخت کند که شماره حساب را به او دادم. لحظاتی بعد سهیل عملیات انتقال پول را انجام داد و سرانجام نمایشگر گوشی‌اش را به من نشان داد و مدعی شد که پول به حسابم واریز شده است. از آنجا که پیامک واریز شدن پول برایم ارسال نشد من به حرفش اعتماد نکردم. سهیل همان لحظه با شماره‌ای تماس گرفت و مدعی شد که اپراتور بانک است و خواست با او حرف بزنم. آن سوی خط مردی بود که خودش را اپراتور شیفت شب معرفی کرد و گفت: به خاطر اختلال‌شبکه پیامک تا چند ساعت دیگر برایم ارسال می‌شود و اطمینان داد که پول به حسابم واریز شده است. من به حرف او اعتماد کردم و گوشی را به سهیل دادم و به خانه‌ام رفتم. ساعت‌ها گذشت و خبری از پیامک نشد. صبح روز بعد که به بانک رفتم و متوجه شدم که اصلاً پولی به حسابم واریز نشده و سهیل با همدستی اپراتور قلابی من را فریب داده‌است و گوشی‌ام را سرقت کرده‌اند.
بعد از مطرح شدن شکایت و در حالی که تحقیقات در جریان بود خبر رسید شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شده است. بررسی‌ها در این باره جریان داشت تا اینکه خبر رسید گوشی تلفن همراه اولین شاکی در یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه به فروش رفته است. بعد از به دست آمدن این سرنخ کارآگاهان پلیس راهی محل شدند و بعد از بررسی دوربین‌های مداربسته تصویر فروشنده را به دست آوردند. شاکی هم بعد از دیدن تصویر او، وی را به عنوان سارق گوشی‌اش شناسایی کرد. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند که اسم اصلی متهم بهرام است و او از مجرمان تحت تعقیب پلیس و دستگاه قضایی است که مخفیگاهش را حوالی میدان شوش شناسایی و چهارم‌شهریور او را بازداشت کردند. بهرام در اولین بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی به همین شیوه با همدستی مهدی در نقش اپراتور بانک اعتراف کرد. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت مهدی هم در مخفیگاهش در تجریش شناسایی و بازداشت شد.
سرهنگ کارآگاه قسم دست‌خال، رئیس پایگاه یکم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات از دو متهم در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار