اعتراض به قربانی کردن گوسفند به شهرداری اصفهان رسید!
کد خبر: 926893
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t7t
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۸
این روز‌ها هر از گاهی شاهدیم که برخی مدیران شهری به نام کار فرهنگی، کاردی به پیکره فرهنگ وارد می‌کنند که باعث نگرانی دلسوزان فرهنگی و دینی می‌شود. بعد از تبلیغ جنجالی معاونت فرهنگی شهرداری تهران درباره حجاب که با توجیه‌های مشاور شهرداری در تلویزیون رفع و رجوع شد، این بار در اصفهان پوستر همایشی با آرم سازمان شهرداری تعجب‌برانگیز بود
معصومه طاهری
این روز‌ها هر از گاهی شاهدیم که برخی مدیران شهری به نام کار فرهنگی، کاردی به پیکره فرهنگ وارد می‌کنند که باعث نگرانی دلسوزان فرهنگی و دینی می‌شود. بعد از تبلیغ جنجالی معاونت فرهنگی شهرداری تهران درباره حجاب که با توجیه‌های مشاور شهرداری در تلویزیون رفع و رجوع شد، این بار در اصفهان پوستر همایشی با آرم سازمان شهرداری تعجب‌برانگیز بود؛ همایشی که به مناسبت روز مبارزه با خشنونت علیه حیوانات و ترویج گیاهخواری برای حفظ محیط زیست برگزار شده بود. طرح پوستر تبلیغی این برنامه، گاوی در قفس درون یک بشقاب غذاخوری با قاشق و چنگال بود که به نوعی نماد مبارزه با قربانی کردن و کشتن حیوان حلال گوشت محسوب می‌شد.

سؤال اینجاست در ایامی که مردم با وجود همه مشکلات اقتصادی و گرانی‌های کمرشکن در تلاش هستند که نذورات خود را هر طور شده ادا کنند تا از طریق آن هم ادای دین به رفع حاجات خود کرده باشند و هم سفره نذورات پهن باشد و محبان اهل بیت (ع) و نیازمندان را غذایی بدهند چرا شهرداری برای همایشی تبلیغ و هزینه می‌کند که با مسائل شرعی و مذهبی منافات دارد و گیاهخوارانی که بهتر است در جمع‌های کوچک خودشان باشند با استفاده از تریبون شهرداری، گوشت حیوانات حلالی، چون گاو و گوسفند را تقبیح می‌کنند، چه اینکه بنر پشت سخنرانان در همایش هم گوسفندی در قفس بود! کاش حداقل کمی روایات و احادیث را تورق می‌کردند تا این‌گونه با تقلید‌های طوطی‌وار از فرهنگ غربی حلال مسلم خدا را رد نکنند. امام صادق (ع) می‌فرماید: «هرکس ۴۰ روز گوشت نخورد اخلاقش بد و عقلش تباه می‌شود و نخوردن گوشت قدرت شنوایی و بینایی را کاسته و عقل و حافظه را تضعیف می‌کند» (بحارالانوار، ج. ۶۳، ص. ۷۲) و یا امام رضا (ع) فرمودند: اگر خداوند، گوشتی گواراتر از گوشت میش آفریده بود همان را به جای قربانی کردن اسماعیل می‌فرستاد. (صحیح الکافی، ج. ۳، ص. ۱۸۹) و...
خارج از بحث‌های سیاسی و اینکه لیستی از رسانه تروریستی آمدنیوز برای تبلیغات انتخاباتی معرفی شدند و رأی آوردنشان هم خود گویاست که عمدتاً چه کسانی در بازی دموکراسی روی کار آمده‌اند و چرا تروریستی مانند زم آن‌ها را تبلیغ کرد، این سؤال پیش می‌آید که پول بیت‌المال در دستان چه کسانی قرار است در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و مدیریت شهری هزینه شود؟! چرا برای چنین برنامه‌های ضدفرهنگی و مغایر با احکام شرعی و دینی صرف می‌شود؟ آیا بحث مبارزه با خشونت علیه حیوانات و حفظ زیستگاه تنها در نخوردن گوشت حیوانات حلالی، چون گاو و گوسفند خلاصه می‌شود؟!

بی‌شک ماجرای شورای شهر بابل و هزینه‎های میلیاردی اعضای آن برای پاپوشی که خودشان برای خودشان درست کرده بودند خود مؤید آن است که انتخاب مدیران شهری برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی را باید جدی‌تر و دقیق‌تر واکاوی کرد چراکه محدوده اجرای برنامه‏های آنها، گروه یا انجمن کوچکی نیست، بلکه جمعیت زیادی از یک شهر را دربرمی‌گیرد که با چنین ژست‌های روشنفکرانه و دانایی مقلد از غرب به تخریب داده‌های اعتقادی مردم منجر می‌شوند، ولی آیا برای چنین مسائلی و صرف بودجه‌هایی از جیب ملت، نظارتی وجود دارد؟! برای دشمن هویت جدیدی که باور‌های دینی مردم را به صورتی شیک و تمیز نشانه رفته است و حتی برخی فعالیت‌های آن‌ها تبلیغ و رسانه‌ای می‌شود چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟! آقایان! قرار نیست عده قلیلی با تفکرات غربزده و ناجور بودجه بیت‌المال را برای سلایق شخصی و گروهی خود هزینه کنند که خروجی آن خدشه وارد کردن بر باور‌ها و اعتقادات مردم باشد. به‌راستی مبارزه با خشونت علیه حیوانات و گیاهخواری در ایام محرم که مردم برای اعتقادات قلبی با وجود مشکلات اقتصادی قربانی می‌کنند چه معنایی می‌دهد؟! به نظر می‌رسد مسئولان درکی از مسائل ندارند و تنها برای اینکه از قافله تجدد غربگرایی عقب نمانند بودجه‌ای را صرف چنین همایش‌های بی‌محتوا و معارض با ارزش‌های دینی می‌کنند که در شرایط اقتصادی و توجه به دخل و خرج‌های دولتی جای تأمل دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار