«سایه های پنهان» در شبكه سحر
کد خبر: 926879
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t7f
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
"سایه های پنهان"، مستندی است در خصوص حضور مستشاران آمریکایی در ایران در سال 1330 که با مشارکت دفتر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (جشنواره عمار) و کانال بالکان شبکه جهانی سحرساخته می شود.

جوان آنلاين:به گزارش روابط عمومی برون مرزی رسانه ملی، گروه مستندساز با حضور در شهرها و مکانهای ثبت شده ، رد پای تاریخ را دنبال می کنند و در این راه از روایت شخصیت های عصر پهلوی دوم مثل خاطرات ارتشبد فردوست و دست اندر کاران نظام سابق استفاده می شود. همین طور از روایت نیروهای چپ در شناسایی خط وابستگی به آمریکا و بسط و گسترش این خط در قبل از انقلاب استفاده می شود.

تلاش تیم مستندساز برثبت حقایق وخلق اثری ماندگار و قابل استناد، آنان را واداشته تا علاوه بر تصاویر ناب از مکانهای درج شده

در تاریخ، از منابع دیگری مانند استفاده از آرشیوهای دیده نشده و بکر،  تهیه منابع خارجی جدید و نیز با مطرح کردن روایات گفته نشده از حضور مستشاران آمریکایی، گامی استوار در زمینه مستندسازی بردارد.

تهیه کننده و کارگردان «سایه های پنهان» محمد رضا محمدی نجات، درباره هرچه نزدیکتر بودن این مستند به واقعیت می گوید:«هرچه بتوانیم فضاها و لوکشین های مرتبط با موضوع فیلم را از نزدیک به تصویر بکشیم قطعا در باور پذیری آن موفق تر خواهیم بود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار