کوشنر: تحریم‌ها علیه فلسطینی‌ها شانس صلح را بیشتر می‌کند!
کد خبر: 926812
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t6a
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
در شرايطي كه فلسطيني­ها تحريمهاي اخير آمريكا به مسير صلح آسيب مي زند، اما داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا گفت که تحریم‌های آمریکا علیه فلسطین نه تنها به پرونده صلح میان اسرائیل و فلسطین آسیبی نمی‌رساند، بلکه شانس تحقق آن را بیشتر می‌کند.

در شرايطي كه فلسطيني­ها تحريمهاي اخير آمريكا به مسير صلح آسيب مي زند، اما داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا گفت که تحریم‌های آمریکا علیه فلسطین نه تنها به پرونده صلح میان اسرائیل و فلسطین آسیبی نمی‌رساند، بلکه شانس تحقق آن را بیشتر می‌کند.

به رغم مخالفتهاي جهاني با سياستهاي آمريكا در مورد مناقشه فلسطين، اما مقامات واشنگتن همچنان مسير يكطرفه اي را در حمايت از رژيم صهيونيستي مي­پيمايند. جارد کوشنر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از بستن دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین در واشنگتن در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز تاكيد کرد که «ترامپ با از بین بردن حقایق ساختگی که روند صلح خاورمیانه را فرا گرفته بودند، شانس‌های دستیابی به صلح را افزایش داده است». کوشنر مدعی شد:«حقایق دروغین زیادی ساخته و پرداخته شده بود که مردم از آن پیروی می‌کردند و ضرورتی برای تغییر این امور وجود داشت. ما تنها کاری که می‌کنیم این است که با واقعیت‌ها آنگونه که آنها را می‌بینیم، برخورد می‌کنیم؛ بدون اینکه از امور درست هراسی داشته باشیم. من معتقدم که در نتیجه این امر شانس تحقق صلح واقعی افزایش می‌یابد». وی افزود:«تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اعتبار او را بیشتر کرد، چراکه این تصمیم در راستای اجرای وعده‌های انتخاباتی‌اش صورت گرفت؛ هرچند که ممکن است این اقدام باعث برانگیخته شدن خشم فلسطینیان شده باشد». کوشنر در ادامه تاکید کرد:«علی‌رغم اینکه مقامات فلسطینی بر تصمیم خود برای قطع هرگونه تماس‌ با دولت ترامپ تاکید کرده‌اند، اما همچنان می‌توان شکاف در روابط میان آمریکا و فلسطین را پُر کرد» این مقام آمریکایی ادامه داد:«در هر مذاکره‌ای که من در آن شرکت کردم، افراد همیشه قبل از اینکه "بله" بگویند، "نه" گفته‌اند». از سوي ديگر، جیسون گرینبلات، فرستاده رئيس جمهور آمریکا به خاورمیانه گفته است درحالی که دولت این کشور خودش را برای برخی از انتقادها از سوی اسرائیل بابت مولفه‌های مطرح شده در طرح صلح خاورمیانه آماده می‌کند، با افزایش اتهامات از سوی فلسطینی‌ها هم روبروست که می‌گویند این طرح بیشتر به نفع اسرائیل است. گرینبلات در مصاحبه‌ای با رویترز گفت:«با وجود بایکوت رهبران فلسطینی، مذاکره کنندگان آمریکایی وارد فاز پیش از اجرایی شدن این طرح قرار دارند». وی ادامه داد:‌»دولت ترامپ امیدوار است که عربستان و سایر کشورهای متحد عربی از این طرح صلح در زمان منتشر شدن، حمایت کنند اما از آنها انتظار ندارد که مردم فلسطین را برای توافقی که آنها نمی‌خواهند، مجبور کنند. مولفه سیاسی بودن این طرح شامل تمامی مسائل کلیدی درگیری‌های چند دهه‌ای اعراب و اسرائیل می‌شود و ما باید بخش اقتصادی آن را نیز تکمیل کنیم. چون یک اقتصاد موفق برای فلسطینی‌ها حیاتی است».

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار