مرور وقایع کربلا دل هر انسان مومن و آزاده‌ای را بدرد می‌آورد
کد خبر: 926775
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t5z
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
امام جمعه اهل سنت بیجار
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: جریان کربلا و مقتل امام حسین (ع) نقطه سیاهی است که در تاریخ اسلام ثبت شده و این مایه تاسف و نگرانیست که با مرور این وقایع دل هر انسان مومن و آزاده‌ای بدرد می‌آید.

به گزارش خبرگزاری جوان از بیجار، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی، سیاسی نماز جمعه امروز شهر بیجار به موضوع سال جدید هجری و هجرت پیامبر اکرم (ص) و جریان سال ۶۱ هجری و مقتل امام حسین علیه‌السلام اشاره کرد و اظهار داشت: هجرت پیامبر اکرم(ص) یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام بوده که در این هجرت نکات بسیار مهمی وجود دارد.

وی افزود: تشکیل حکومت اسلامی بر پایه عدالت و مردم‌محوری، ایجاد الفت و برادری در بین طایفه‌های بزرگ اوس و خزرج، ایجاد الفت و برادری در بین مهاجرین و انصار، ساخت مسجد قبا اولین مسجد اسلام، ایجاد تفاهم و عهدنامه بین مسلمانان، یهود و نصاری مدینه و آماده‌شدن برای رویارویی و دفاع از مسلمانان، اسلام و ارزش‌های اسلامی از مهم‌ترین اقدامات پیامبر(ص) در زمان استقرار در مدینه بود.

ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به وقایع سال ۶۱ هجری و جریان خروج امام حسین بعد از انجام حج و خروج به عراق اشاره کرد و افزود: امام حسین(ع) محبوب قلوب مومنین، سید شباب اهل الجنه و ریحانه الرسول ریحانه شیر خدا امیرالمومنین و فاطمه بتول اهل بیت نبی مکرم اسلام هستند که محبت این خاندان پاک و طاهر در قرآن بیان شده است.

وی تصریح کرد: در جریان سال ۶۱ هجری وقایع دردناکی وجود دارد که بیان آن هم دردآور و قلب هر مومنی را جریحه‌دار می‌کند.

محمدی افزود: بیعت‌شکنی کوفیان که طبق روایات تاریخی بالغ بر ۱۲ هزار نامه به امام حسین(ع) و بیعت ۱۸ هزار نفر از کوفیان با مسلم ابن عقیل نماینده امام حسین و عهدشکنی کوفیان و همراهی با سپاهیان یزید و خلافت اموی علیه امام حسین بسیار دردناک و جای تامل است.

وی خاطرنشان کرد: به شهادت رسیدن امام حسین و اهل بیت مکرمشان و یاران باوفایشان در مقتل کربلا، ظلم و جور و ناسزا به اهل بیت نبی مکرم و جعل روایات بر دشمنی اهل بیت توسط امویان و یزیدیان از نکته‌های منفی و سیاه جریان کربلا است.

ماموستا محمدی در ادامه صداقت و محبت اهل سنت نسبت به اهل بیت نبی مکرم اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: محبت اهل بیت مکرم در قرآن کریم و احادیث بیان شده و اهل سنت هم مانند سایر فرق و مذاهب دوستدار اهل بیت مکرم هستند.

به گفته وی، اهل بیت معزز نبی مکرم اسلام متعلق به اسلام تمام مسلمانان است و بزرگان وائمه اهل سنت همگی بر فضل، سیادت، قیادت و محبت اهل بیت نبی مکرم اسلام معتقد بوده‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیجار اذعان کرد: امام قریشی اهل سنت، امام شافعی (رحمه الله) که خود نیز از اهل بیت نبی مکرم اسلام است در جریان کربلا و مقتل امام حسین(ع) می‌فرمایند هنگامی که جریان مقتل کربلا و شهادت امام حسین و اهل بیت و شهادت یاران باوفایشان و ظلم‌ها و ستم‌هایی که بر ایشان روا شده را در ذهنم مرور می‌کنم خواب از چشمانم دور می‌شود و غم و اندوه فراوانی قلبم را تسخیر می‌کند.

وی اضافه کرد: جریان کربلا و مقتل امام حسین (علیه السلام) نقطه سیاهی در تاریخ اسلام و مایه تاسف و نگرانیست که با مرور این وقایع دل هر انسان مومن و آزاده‌ای بدرد می‌آید.

ماموستا محمدی در بیان دیگری از خطبه‌ها به موضوع مشکلات موجود و حساسیت‌های جامعه اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات پیش روی ما در بحث تحریم‌ها، هجمات دشمن در رسانه‌ها و تشویش افکار عمومی و سوءاستفاده از خلاءها توسط دشمنان نظام مقدس انقلاب اسلامی چند نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: در چنین شرایطی تعامل و همکاری مردم با دولت و دستگاه‌های حاکمیتی بسیار مهم است زیرا دشمن با تلقین و فرافکنی در پی فاصله میان مردم و حاکمیت اسلامی و همسوی ملت شریف با حاکمیت اسلامی خط بطلانی بر شیطنت‌های دشمنان خواهد بود.

وی اذعان کرد: مردم متدین و ملت شریف و انقلابی با صبر و شکیبایی و همسویی با مسوولین خدوم و مخلصانقلابی می‌تو‌انیم از این گردنه‌های سخت به سلامت و باعزت عبور کنیم و این مهم در گرو تعامل ملت با حاکمیت اسلامیست همانطور که در جریان دفاع مقدس ما ثابت کردیم، در تحریم نیز سربلند و باعزت از امتحان پیروز خواهیم شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار