نسخه واحد نمی‌تواند راه‌کار کنترل قیمت‌ها باشد
کد خبر: 926765
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t5p
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

محمدحسین فرهنگی، در خصوص شرایط تولید کشور با توجه به میزان افزایش قیمت‌ها، اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها باید به صورت جداگانه بررسی شود و با یک نسخه نمی‌توان در مورد افزایش قیمت همه تولیدات با توجه به شرایط بازار اظهار نظر کرد و اقدام سنجیده نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخی از موارد حتی با 30 درصد افزایش قیمت نیز نمی‌توان به تولید ادامه داد، گفت: با بررسی هزینه تمام شده، حداقل‌هایی از سود پیش‌بینی شده و احتساب روش‌هایی که دولت انجام می‌دهد برای تأمین ارز مورد نیاز باید نسبت به قیمت‌گذاری محصولات اقدام شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می‌توان با ایجاد کارگروه مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون به امکان حمایت از تولید با توجه به شرایط اقتصادی مردم و نوساناتی که در حال حاضر وجود دارد دست یافت، ادامه داد:می‌توان با سازو کارهای مناسبی در خصوص شرایط موجود تصمیم‌گیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی از واحدهای تولیدی که برای تهیه مواداولیه به ارز دولتی دسترسی ندارند نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند، عنوان کرد: نمی‌توانیم با یک نسخه واحد تولیدات داخل را به تعطیلی بکشانیم و به سمت وارداتی حرکت کنیم زیرا محصولات وارداتی با قیمت‌های بسیار بالاتری در اختیار مردم قرار می‌گیرد؛ در مواردی که دولت در زمینه تهیه کالا تأمین ارز می‌کند می‌توان با قاطعیت بیشتری تصمیم‌گیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ضرورتی ندارد در زمینه محصولات لوکس به سمت قیمت‌گذاری و کنترل قیمت حرکت کنیم اما در زمینه کالاهای اساسی نیازمند کنترل قیمت هستیم، خاطرنشان کرد: در خصوص سبد غذایی باید حساسیت بیشتری داشته و برای مسئله رفاهی طبقات متوسط و پایین نیازمند ساز و کارهای متفاوت‌تری هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار