باید با گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی درافتاد
کد خبر: 926737
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t5N
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
خطیب جمعه تهران:
وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، اینکه فایده‌ای ندارد.
وقتي گردن‌كلفت‌هاي سياسي و اقتصادي همه جوره مي‌توانند چپاول كنند و آدم برود سراغ يك دختر تازه‌كار فريب‌خورده، اينكه فايده‌اي ندارد.
به گزارش فارس حجت‌الاسلام كاظم صديقي، امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌هاي نمازجمعه تهران مسئوليت‌ها را امانات الهي دانست كه به مسئولان سپرده مي‌شود و گفت: فرداي قيامت از مديران سؤال مي‌شود كه مديريتي كه به شما داده شد، در راستاي منافع شخصي به كار گرفته شد يا به وسيله آن، به مردم خدمت كرديد. وي اهميت نظارت والدين بر تربيت فرزاندان‌شان را مورد تأکید قرار داد و گفت: والدين بايد از معلمان بپرسند كه به تربيت فرزندان مي‌رسند يا سند ۲۰۳۰ را اجرا مي‌كنند.
صديقي درباره اهميت امر به معروف و نهي از منكر گفت: اين موضوع، از بس مطرود شده، آدم رويش نمي‌شود درباره آن حرف بزند. چرا كه فقط حرف زده شده است. اگر هم عمل شده باشد، در مورد آدم‌هاي ضعيف بوده است و آنقدر برخي‌ها را جسور كرده‌اند كه امر معروف را يك مانع براي خودشان مي‌دانند. در حالي كه امر به معروف و نهي از منكر، لطف خدا و دستگيري و بلندكردن يك افتاده است.
امر به معروف را
از گردن كلفت‌ها شروع كنيد
وي با بيان اينكه امر به معروف و نهي از منكر، خيرخواهي و محبت به معناي واقعي كلمه است، تصريح كرد: اما چه فايده كه گردن‌كلفت‌ها را رها كرده‌ايم و سراغ ضعفا رفتيم. مردم هم كه اينها را ديده‌اند، فكر مي‌كنند امربه معروف و نهي از منكر، شوخي است. خطيب جمعه موقت تهران ادامه داد: وقتي گردن‌كلفت‌هاي سياسي و اقتصادي همه جوره مي‌توانند چپاول كنند و آدم برود سراغ يك دختر تازه‌كار فريب‌خورده، اينكه فايده‌اي ندارد. شما بايد از بالا شروع كنيد و راه امام حسين(ع) را برويد. امام حسين(ع) با مردم كوفه كاري نداشت، بلكه با يزيد كار داشت. صديقي خاطرنشان كرد: سيدالشهدا براي براندازي نظام فاسد قيام كار كرد. نمي‌گويم با كوچك‌ترها برخورد نشود و نسبت به آنها حساس نباشيم؛ مؤمن، به خاطر غيرت الهي‌اش نسبت به هر حرامي كه واقع مي‌شود ناراحت مي‌شود، اما با چه كسي بايد برخورد كرد و اين جان و آبرو را در چه راهي بايد مصرف كرد؟ در حفظ هويت، كه از طريق حكومت‌ها دست به دست مي‌شود.
بايد با گردن كلفت‌ها در افتاد
وي با بيان اينكه اين حكومت‌ها هستند كه جامعه را به رنگ فساد، وابستگي، بي‌عرضگي و عدم اعتماد به نفس در مي‌آورند، تصريح كرد: بايد با گردن‌كلفت‌ها در افتاد و بر سر آنها فرياد زد؛ بقيه درست مي‌شود. صديقي عمل مسئولان را مهم ارزيابي كرد و گفت: مردم از مسئولان الگو مي‌گيرند. اگر آنها با غيرت بودند، جامعه غيرتي است ولي اگر در برابر گناه، احساس مسئوليت نكنند و نسبت به سقوط جوانان ككشان نگزد، جامعه هم بي‌خيال مي‌شود و مي‌گويد اگر راست است پس چرا خودشان اقدام نمي‌كنند. وي، قيام حضرت اباعبدالله الحسين(ع) را مورد اشاره قرار داد و تصريح كرد: ترسيدن از تحريم و جنگ، ضدیت با حركت عاشوراست. صديقي ادامه داد: در غوغاي تبليغاتي كه براي مأيوس كردن مردم مي‌بينيم 40 سال است ملت ما با رهبري امامان آزموده و دلداده شهادت كه از هيچ قدرتي هراس نداشته‌اند در ميدان حاضر هستند و خط انقلاب در اين 40 سال، رو به پيش بوده است. وي درباره پيشرفت‌هاي كشور گفت: امروز در تجهيزات دفاعي قدرت پيدا كرده ايم و در عرصه پزشكي، در حالي كه در اوايل جنگ، از بنگلادشي‌ها استفاده مي‌كرديم، امروز به بركت خون شهدا اطباي ما در دنيا حرف اول را مي‌زنند. در نانو، سلول‌هاي بنيادين، صنعت، موشك، ماهواره و در جاي‌جاي كشور رشد جهشي مي‌بينيم. صديقي با بيان اينكه ملتي كه هشت سال جنگ را با عزت پشت سرگذاشته، چند روز مشكل اقتصادي را بحران تلقي نمي‌كند، تصريح كرد: يقيناً ملت ايران بر اين مشكلات فائق خواهد آمد اما رمز آن، مسير شهدا و رزمندگان و جانبازان و ايثارگران است.
مسئولان بايد از گذشته‌شان
پشيمان شوند
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به بيانات رهبر انقلاب در جمع اعضاي مجلس خبرگان در ارتباط با جنگ تبليغاتي دشمن و تلاش براي تزريق ويروس بدبيني در جامعه گفت: ملت مأيوس، نمي‌تواند مقابل دشمن سينه سپر كند. اين روحيه مي‌خواهد. از اين جهت كساني كه در مسير تبليغاتي دشمن قرار مي‌گيرند حواس‌شان جمع باشد كه شايعه‌پراكني نكنند. صديقي، لزوم منصفانه بودن نقد مسئولان را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولان ما بايد انتقادپذير باشند و نقدها را به عصبانيت ختم نكنند. وي تصريح كرد: مسئولان بايد از گذشته‌شان پشيمان شوند و از حالا به بعد، مديريت جهادي را در پيش بگيرند و با مردم قاطي شوند و از آنها عذرخواهي كنند. همچنين به سيل عظيم عزاداران حسيني بپيوندند، چرا كه بودنِ با امام حسين(ع) به كشور بركت مي‌دهد. صديقي با انتقاد از محور شدن دلار در اقتصاد كشور گفت: چرا بايد این‌طور باشد كه اگر دلار گران شد بايد همه‌چیز گران شود. اين حرف درستي نيست. كالاهاي مصرفي ما ربطي به دلار ندارد. مگر همه‌چیز ما از خارج مي‌آيد؟! چرا بي‌جهت، قيمت کالاهای مصرفي ما كه ربطي به دلار ندارد، بايد بالا برود؟ اين بی‌انصافی‌ها از ناحيه كيست؟
امر به معروف و نهي از منكر
مردم را سياسي نكنيد
سردار محمدرضا يزدي، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) هم در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع امر به معروف و نهي از منكر، گفت: ما نبايد در جامعه كاري كنيم كه این‌طور احساس شود كه فقط بحث حجاب در جامعه موضوع امر به معروف و نهي از منكر است بلكه بايد جامعه را از کم‌فروشی، بدفروشي، احتكار و امثال اينها هم نهي كرد.
وي ادامه داد: اگر گروهي از مردم جمع شوند و به مسئولان تذكر دهند و آنها احساس كنند اين تذكرات رنگ و لعاب سياسي دارد حتماً مقاومت مي‌كنند، بنابراين بايد در تذكر به مسئولان اين را تفهيم كنيم كه ما براي اصلاح جامعه و كارگزاران عمل مي‌كنيم و تذكر ما نيز به هيچ گروه و دسته سياسي ارتباطي ندارد؛ گرچه شايد از بيان يك گروه سياسي مطرح شود. امر به معروف و نهي از منكر براي اصلاح جامعه و مسئولان ضروري است. فرمانده سپاه تهران افزود: رهبري در يكي از بيانات خود فرمودند، مهم‌ترین قسمت امر به معروف و نهي از منكر به مسئولان است، ايشان فرمودند شما بايد ما را به معروف امر و از منكر نهي كنيد. امروز شرايط ما در جامعه به نحوي است كه بايد مردم را به وحدت و خدمت را به مسئولان امر كنيم. يزدي افزود: شايد يكي از موضوعات مهم كه امروز بايد به يكديگر امر كنيم خريد كالاهاي ايراني است و در مقابل نهي از خريد كالاهاي خارجي است كه مشابه آن در داخل توليد مي‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار