پرداخت دیه 250 میلیون تومانی به قاتل زندگی دوباره بخشید
کد خبر: 926717
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t53
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
مرد جوانی که در درگیری بر سر جای پارک در مشهد مردی را به قتل رسانده بود با پرداخت دیه ۲۵۰ میلیون تومانی از اولیای دم رضایت گرفت و به زندگی دوباره بازگشت.
به گزارش خبرنگار ما، شانزدهم شهریور سال ۹۲ بود که مأموران پلیس مشهد از مرگ مشکوک مردی به نام ابراهیم در بیمارستان رضوی با خبر و برای بررسی راهی محل شدند.
نخستین بررسی‌ها نشان داد، مقتول ساعتی قبل در درگیری با مرد جوانی به نام بهرام به خاطر جای پارک در پارکینگ مجتمع تجاری الماس شرق با اصابت چاقویی به قلبش به شدت زخمی می‌شودکه پس از انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.
همچنین مشخص شد، این درگیری ابتدا بین متهم و بستگانش با بستگان مقتول رخ داده است که با میانجی‌گری مردم پایان می‌یابد، اما دقایقی بعد مقتول و قاتل درگیری مرگباری را رقم می‌زنند.
یکی از شاهدان عینی درباره حادثه به مأموران گفت: متهم و مقتول با هم درگیر بودند و یکدیگر را به شدت کتک می‌زدند. من و چند نفر دیگر برای میانجی‌گری وارد عمل شدیم، ما آن‌ها را گرفتیم، اما هر دوی آن‌ها آرام نمی‌شدند و اصرار به درگیری داشتند. در حالی که مقتول کمربندش را در آورده بود تا با آن متهم را کتک بزند، متهم به سمت خودرواش دوید و از صندوق عقب خودرواش چاقوی آشپزخانه‌ای را برداشت. در این لحظه یکی از افراد حاضر او را گرفت که چاقو به روی زمین افتاد، اما متهم چاقو را از روی زمین برداشت و به طرف مقتول پرتاب و به بدنش اصابت کرد. مقتول غرق در خون نقش بر زمین شد و قاتل هم فرار کرد.
همزمان با ادامه تحقیقات، مأموران قاتل را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند. متهم در بازجویی‌ها با اظهار پشیمانی گفت: هنگام درگیری ضرباتی به من و خواهرم وارد شد که مجبور شدم چاقویی از صندوق عقب خودروام بردارم که مقتول به من نزدیک شد و به بدنش اصابت کرد. وی در ادامه، حرف‌هایش را تغییر داد و در ادعایی گفت: وقتی چاقو را برداشتم، مقتول مچ دست مرا گرفت که چاقو را به او زدم و دیدم خونی شد و از ترس فرار کردم. وی در نهایت با این ادعا که قصد قتل نداشتم، به قتل اعتراف کرد و گفت: وقتی چاقو را می‌چرخاندم به بدن مقتول اصابت کرد و به قتل رسید.
متهم پس از صدور کیفرخواست در شعبه سوم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی محاکمه شد. مادر مقتول برای قاتل درخواست قصاص داد و هیئت قضایی هم متهم را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کرد. در حالی که حکم قصاص متهم در شعبه ۲۱ دیوان عالی کشور تأیید شده بود و متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، تلاش‌ها برای گرفتن رضایت از اولیای دم آغاز شد که اولیای دم پیشنهاد دادند در صورتی که متهم ۵۰۰ میلیون تومان دیه پرداخت کند او را می‌بخشند. از آنجایی که متهم و خانواده‌اش قادر به پرداخت این مبلغ نبودند، تلاش‌ها برای جلب رضایت ادامه داشت که اولیای دم این‌بار درخواست ۲۵۰ میلیون تومان دیه کردند. در نهایت خانواده متهم موفق شدند ۲۰۰ میلیون تومان پول را فراهم کنند و ۵۰ میلیون تومان باقیمانده آن هم از طریق خیرین جمع‌آوری شد و بدین ترتیب مبلغ دیه درخواستی به اولیای دم پرداخت شد و متهم به زندگی دوباره بازگشت. متهم به زودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری استان محاکمه می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار