آقای تاج، حواستان هست؟!
کد خبر: 926576
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t2m
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
دنیا حیدری
این روز‌ها حرف‌ها و رفتار‌های تاج به شدت مأیوس‌کننده است، نه، چون مقابل دوربین‌های تلویزیونی و برنامه زنده چشم در چشم مردم بر حمایت از سرمربی تیم ملی تأکید می‌کند، بلکه از آن جهت که با قیاسی مع‌الفارق مرز‌هایی را رد می‌کند که عبور از آن نمی‌تواند هیچ توجیهی داشته باشد!
حمایت از کرش به عنوان سرمربی تیم ملی بدون شک یکی از وظایف بی‌چون و چرای فدراسیون فوتبال و رئیس آن است، اما تا جایی که حد و حدود آن رعایت شود و از برخی مرز‌ها رد نشود. تاج، اما بی‌توجه به برخی مسائل و اهمیت آن برای مردم در توجیه حمایت فدراسیون فوتبال از سرمربی تیم ملی می‌گوید «این دفاع هم مثل دفاع مقدس است، چون باید برای کشورمان بهترین تصمیم‌ها را بگیریم!»
به نظر می‌رسد تاج به قدری از تأیید حکمش برای ادامه خدمت به فوتبال شاد و خرسند است که به خوبی به آنچه که می‌گوید، واقف نیست و کسی باید در این میان به او یادآور شود که آقای تاج حواستان هست؟! حواستان هست چه چیزی بر زبان می‌آورید و چه چیزی را با چه چیزی مقایسه می‌کنید؟
این روز‌ها گویا باید برخی مسائل را به رئیس فدراسیون تذکر داد؛ اینکه حواسش باشد که دفاع مقدس با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. اینکه دفاع مقدس یعنی خون‌هایی که برای حفظ خاک پاک و با‌ارزش ایران داده شده، یعنی جان‌هایی فدا شد تا وجبی از خاک ایران به دست دشمن نیفتد و این خط قرمزی است که حتی تیفوسی‌های فوتبال نیز تحمل ادغام آن را با معنا و مفهوم شادی در فوتبال و موفقیت‌های آن و حتی حمایت‌هایش ندارند، چه برسد به مردم عادی جامعه که نیازی به تأکید نیست که این جمله بی‌فعل و کوتاه تا چه اندازه برایشان حائز اهمیت و خط قرمزی است که اجازه عبور احدی را از آن نمی‌دهند!
حمایت از کرش و تیم ملی، وظیفه فدراسیون فوتبال و در رأس آن مهدی تاج است، اما نه رئیس فدراسیون فوتبال و نه هیچ مقام و مسئول دیگری حق ندارد وظایف عامیانه خود را با مسائل مهمی که ریشه در احساسات، باور‌ها و عقاید مردم دارد، ادغام کند و حرف‌هایی به زبان بیاورد که احساسات مردم را جریحه‌دار کند!
آقای تاج، حواستان هست که چه می‌گویید؟! شمایی که از حضور در شلمچه و کربلای ۴ در سال ۶۳ می‌گویید، شمایی که باید به خوبی از احساسات و حساسیت‌های مردم در این زمینه آگاه باشید، چطور می‌توانید دفاع مقدس را با حمایت از کرش در یک جبهه قرار دهید؟ چطور می‌توانید دفاعی را که با ریخته شدن خون هزاران جوان بی‌گناه و عاشق وطن همراه بوده، دفاعی که جانبازان بسیاری را به وطن تحمیل کرده، دفاعی را که هزاران‌هزار نفر از مردان باغیرت این ممکلت را به اسارت دشمن درآورده، با حمایت از سرمربی تیم ملی در کفه یک ترازو قرار دهید و با هم مقایسه کنید؟!
آقای تاج حواستان هست که چه می‌گویید، یعنی هیچ بیان بهتری برای توجیه و ارائه دلیل و منطق برای حمایت از سرمربی تیم ملی پیدا نکردید که از دفاع مقدس مایه گذاشتید؟ از دفاع مقدسی که خط قرمز مردم این مملکت است و یادآور جوان‌هایی که پرپر شدند تا ما امروز به راحتی در این خاک مقدس گام برداریم و قدم بزنیم.
شاید این تقصیر شما نباشد. اینکه هر آنچه می‌خواهید و بی‌توجه به احساسات مردم به زبان می‌آوردید، بدون شک نه تقصیر شما که تقصیر بالادستی‌های شماست که بابت آنچه که می‌گویید هرگز بازخواست‌تان نکرده‌اند که امروز چشم در چشم مردم، دفاع مقدس را با حمایت از کرش یکی می‌دانید. خدا می‌داند، شاید هم فردا شیرمردانی را که جان خود را برای حفظ ذره‌ذره خاک این کشور فدا کردند با آن‌ها که برای کسب پیروزی، موفقیت و گلزنی تلاش می‌کنند در کفته یک ترازو قرار دهید، یکی بدانید و با هم مقایسه کنید.
این دیگر قانون منع بازنشستگی نیست که با ارائه مدرک بتوانید آن را دور بزنید. آنچه به سادگی به زبان می‌آورید، احساسات مردم است. دلیل راحت نفس کشیدن‌های امروز مردم است، خط قرمز‌های مردم است که عبور از آن را به هیچ عنوان تحمل نمی‌کنند. پس بهتر است حواستان بیشتر از قبل به چیزی که می‌گویید، باشد تا ناخواسته احساسات مردم را جریحه‌دار و با اعتقادات و مقدسات آن‌ها بازی نکنید!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار