شهر سیاه پوش شد
کد خبر: 926159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sw3
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
بفرمایید روضه...
اینجا روضه برپاست در به روی همه باز است می‌توانید بیایید و بنشینید و دل بدهید به شندین از ایثار ثارالله و سقایش از مظلومیتشان در دشت نینوا...

به گزارش خبرگزاری جوان از بیجار، باز هم محرم و باز هم پیراهن مشکی و کوچه‌های غرق در ماتم و سیاه‌پوش، باز هم نوای یا حسین و شور شیرین دلدادگی...

اینجا محرم است، اینجا عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) دلدادگی را معنا می‌کنند با تمام ارادتشان و با خلوص نیت در سوگ شهادت مولایشان عزاداری می‌کنند در این شب‌ها و روزها...

چه بی‌ریا است این محفل، محفل سوگ حسینی و محرم حسینی، پیر و جوان نمی‌شناسد، همه هستند از کوچک و بزرگ از پیر و جوان نه تنها یک دلند بلکه پیراهن مشکی تنشان یک رنگ و نشان از اعتقاد راسخشان به امام حسین و ماه محرم است.

ماه محرم چه ماه آشنایی است ماهی است بس بیاد ماندنی، ماهی که اسلام و شرک در برابر یکدیگر قرار گرفتند.

محرم ماهی است که امام حسین (ع) و اطرافیانش یاران واقعی خود را شناختند، یارانی که از مومن‌ترین و معتقدترین مسلمانان زمان خود بودند و با ایثار خود به محرم صفا دادند.

باز بیرق و علم سیاه ارباب زینت‌بخش کوچه‌ها و خیابان‌های ما است، اربابی که آزادگی را به جهانیان آموخت و اربابی که خون داد تا دین اسلام حفظ شود.

به هر طرف می‌نگری تا چشم کار می‌کند علم و بیرق و تکیه است که برای امام حسین (ع) بر پا شده است...

در این ماه نوای محرم و یاد امام حسین (ع) جان و روح را نوازش می‌دهد و تو را به اوج عرفان و بندگی به معبود می‌رساند.

امام حسین (ع) در این ماه حماسه کربلا را رقم زد تا زمینه‌ساز قیام سبز حضرت بقیه‌الله ارواحنا فداه شود، در این ماه صحبت از حماسه‌ای است که حرّان کربلا رقم زدند.

این حماسه سرخ و ماندگار است، حماسه‌ای که پایه‌های کاخ یزید را لرزاند و این لرزش تا کنون ادامه دارد!

محرم است، ماه دلدادگی، ماه عشق و عاشقی واقعی است، ماهی است که خاکیان به افلاکیان دل می‌بندند و عرشیان آروزی نوکری فرشیان را دارند.

یادآور ایثار است این محرم، یادآور رشادت‌ها و دلیر مردی‌های سقای دشت کربلا حضرت ابوالفضل(ع)...، یادآور کوچترین سرباز دشت کربلا بزرگ مرد کوچک همان که باب‌الحوائج است و با دستان کوچکش غوغا می‌کند...

کجایند یزیدیان زمان که بنگرند مردم هنوز پای تمام اعتقاداتشان ایستاده‌اند و هیچ چیز نمی‌تواند این اعتقاد راسخ را از آن ها بگیرد.

آنها نمی‌دانند ما تا قیامت خون خواه امام حسین (ع) و یاران باوفایش هستیم...

اینجا روضه برپاست در به روی همه باز است می‌توانید بیایید و بنشینید و دل بدهید به شندین از ایثار ثارالله و سقایش از مظلومیتشان در دشت نینوا... باید خون گریست در سوگ شهادت مولایمان ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش باید تأمل کرد در صبر زینب(س) باید حسینی بود و حسینی نگریست و دل داد به محرم حسین(ع)..

اینجا روضه و تکیه برپاست بفرمایید روضه...

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار