سخنگوی دستگاه قضا: از پایین‌تر‌ها به دانه درشت‌ها می‌رسیم
کد خبر: 925926
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ssI
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
معاون اول دستگاه قضا در توضیح برخورد با مفسدان اقتصادی دانه درشت گفت: ما از افراد پایین‌تر به دانه درشت‌ها و به نقطه مرکزی می‌رسیم. مثلاً از دلالی در کف سبزه میدان به مظلومین و از وی به عراقچی و از او به سیف می‌رسیم.
معاون اول دستگاه قضا در توضیح برخورد با مفسدان اقتصادی دانه درشت گفت: ما از افراد پایین‌تر به دانه درشت‌ها و به نقطه مرکزی می‌رسیم. مثلاً از دلالی در کف سبزه میدان به مظلومین و از وی به عراقچی و از او به سیف می‌رسیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با حضور در برنامه نگاه، توضیحاتی درباره برخورد دستگاه قضا با دانه درشت‌ها ارائه کرد. وی در پاسخ به این سؤال که آیا از دانه درشت‌ها کسی محکوم نیز شده‌اند، گفت: من نمی‌دانم تعبیر شما از دانه درشت چیست؛ اما شهردار، وزیر، استاندار، نماینده مجلس، قاضی، کارمند قوه قضائیه و کارمند ثبت آیا دانه درشت هستند؟ اگر از این دسته هستند، هفته گذشته از دفتر سخنگو گزارشی در مورد کسانی که در همین چند سال اخیر در رابطه با مفاسد اقتصادی حکم علیه آن‌ها صادر و احکام قطعی شده است، خواستم که گزارشی در مورد ۵۵۵‌نفر به من دادند که در میان آن‌ها عضو شورای شهر از استان‌های مختلف، شهردار شهر‌های مختلف، استاندار، آقازاده‌های بزرگ، معاون رئیس‌جمهور و کسی که قبلاً وزیر بوده و... موجود است. محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سؤال که آیا در میان محکوم شده‌ها در این سال‌ها وزیری که سر پست باشد و محکوم شده باشد، داشته‌ایم یا‌نه؟ گفت: در حد وزیر در زمان سمت محکومیت نداشتیم، اما وزیر سابق یا اسبق محکومیت داشته است. سخنگوی دستگاه قضا همچنین در پاسخ به اینکه آیا حاشیه امن و خط قرمزی در رسیدگی به مفاسد اقتصادی برای برخی افراد وجود دارد که قوه قضائیه هم نمی‌تواند ورود کند؟ اظهار کرد: نه، مطلقاً خط‌قرمز برای ما در مورد کسی که واقعاً جرمش ثابت شود، به هیچ وجه وجود ندارد؛ مگر اینکه در مورد فردی نشود توجه رد اتهام به او و جرم او را ثابت کرد. بخش دیگری از صحبت‌های معاون اول دستگاه به این موضوع اختصاص یافت که در صورت دستگیری مفسدان تأثیرگذار اقتصادی، نباید شرایط قبل و نوسان قیمت سکه و ارز همچنان ادامه داشته باشد و باید این موضوع تمام شود. اژه‌ای در این‌باره توضیح داد: اشتباه شما این است که تصور می‌کنید اگر این افراد دستگیر شدند باید موضوع تمام شود. مگر همین‌ها تنها بودند؟ مگر سودجو یک‌نفر بود که با دستگیری او ماجرا تمام بشود؟ مگر آن سرویس که غیر‌مستقیم این مسائل را به بار آورده، دستش کوتاه شده؟ سرویس را که دستگیر نکردیم؛ امریکا که دستگیر نشده است. حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای عنوان کرد: افراد سودجو که فقط همین‌ها نبودند؛ البته اگر این چند شبکه گرفته نمی‌شدند، وضع بدتر بود و چه بسا امروز ارز بیشتر و طلای بیشتری از کشور خارج می‌شد. این مقدار حتماً مؤثر بوده و شما تردید نکنید؛ اما به این معنا نیست که کار تمام شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار