۳ هزار باغ در اختیار ارگان‌ها و دستگاه‌ها
کد خبر: 925887
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003srf
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
حناچی: ۶ هزار باغ در تهران شناسایی شد
معاون شهرسازی شهرداری تهران لایحه جدید جایگزین برج-باغ را تشریح کرد و گفت: تاکنون ۶ هزار باغ در پایتخت شناسایی شده است که از این تعداد ۳ هزار باغ در اختیار سایر ارگان‌ها و دستگاه‌هاست که اجازه ورود نمی‌دهند.
پیروز حناچی با اشاره به لایحه جدید جایگزین مصوبه لغو شده برج-باغ گفت: لایحه جدید که تقدیم شورای شهر تهران شد تا در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شود، با رویکردی کاهنده همراه بوده است.

وی با بیان اینکه در این لایحه پیش‌بینی شده است که تا حد امکان منافع صاحبان باغ لحاظ شود، تصریح کرد: اگر ما معتقد هستیم که باغات و درختان به شهر تهران کمک می‌کنند ما نیز باید به صاحبان باغ در آبیاری، نگهداری و... کمک کنیم.
معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه در لایحه جدید مزیت‌ها و محدودیت‌هایی برای صاحبان باغ در نظر گرفته شده است، گفت: در مقایسه با وضعیت سابق شاید در کوتاه مدت پیشنهادات ما تشویق‌کننده نباشد، اما روش قبلی هم قابل ادامه نبود؛ چراکه بخش زیادی از باغات پایتخت از بین رفت.

حناچی با بیان اینکه تأثیر تخریب باغات در یک بازه ۱۰ ساله در بودجه تهران تنها یک درصد بوده است، گفت: وضعیت تخریب باغات در تهران مانند آن ضرب‌المثل معروف است که می‌گویند به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش کشیدند و به مسئولان به جای حفظ باغات اجازه دادند که حجم زیادی از باغات تخریب شود.
وی با بیان اینکه نگاه ما در لایحه جدید بازدارنده است، اما واقع‌بینانه خواهد بود، ادامه داد: روش‌های جایگزین و تشویقی برای حفظ باغات در نظر گرفته شده‌اند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه حدود ۶ هزار قطعه باغ در تهران شناسایی شده است، گفت: برای ۳۱۰۰ قطعه باغ شناسنامه صادر شده، اما حدود ۳ هزار باغ در اختیار سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها است که اجازه ورود نمی‌دهند، هرچند ما درصدد ورود به این باغات هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار