‌نمی‌خواستم مجوز اشعار ضعیف به نام من نوشته شود
کد خبر: 925681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003soL
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
محمدعلی بهمنی از شورای شعر دفتر موسیقی استعفا کرد
محمد علی بهمنی شاعر و رئیس شورای شعر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای از سمت خود استعفا کرد.
علي موحد
محمد علی بهمنی شاعر و رئیس شورای شعر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای از سمت خود استعفا کرد.
بهمنی در صفحه شخصی خود نوشت: سلام و‌... نه، امروز دیروز است، نه من آن شاعری که دیروز از فردایی می‌سرود که امروز نیست. بهمنی در ادامه آورده: از سال ۱۳۴۲ که به‌مهر‌بانی استادم گرامی‌یاد فریدون‌مشیری در رادیو سرودن ترانه را تجربه می‌کردم تا امروز، هرگز از تشویقی مغرور و از انتقادی دلگیر نشده‌ام. در حال حاضر هم با همه تلخی‌هایی که در شورا تحمل می‌کنم، دوست ندارم گله‌مند شرایط باشم، اما صادقانه اعتراف می‌کنم که در جوانی اگر ذات کلام در بیان را به درستی نمی‌شناختم، در مسیر تا ۷۶‌سالگی اندکی شاید آموخته باشم. لبم عطش‌زده بوسه نیست‌حرف بزن، شنیدنت عطشِ روح را می‌افزاید.
متأسفانه روزگاری را می‌گذرانیم که برای‌تخریب «موسیقی» رندانه دارند (ارج باید و نبایدِهای) کلمه در ترانه را از باورهامان می‌ربایند. جهت اطلاع، من با آگاهی‌ِ اشتباهم از قبول (ریاست شورای ترانه) - نه به‌دلیل اینکه شش ماه است کارشناسانش هم حقوقی دریافت نکرده‌اند. فقط به این دلیل که دیگر مزاحم ترانه‌های ضعیف نباشم. با شرم خداحافظی می‌کنم.»
البته بهمنی در پاسخ به سؤال باشگاه خبرنگاران جوان که چرایی استعفای او را جویا شده است، گفت: این استعفا ارتباطی با موضوع مجوز آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی ندارد و من هیچ دخالتی در کار چاوشی برای این آلبوم نداشتم. وی ادامه داد: متأسفانه انتشار آلبوم چاوشی ۹ ماه به تأخیر افتاد. با وجود اینکه اصلاحیه‌هایی به اشعارش وارد شده، اما اثر بسیار با ارزشی است، البته چند سال پیش به یک اثر این خواننده پاپ ایراد گرفتم آن هم به این دلیل که آن شعر در شأن چاوشی و حسین صفا شاعر اشعارش نبود. به هر حال استعفای من برای مجوز اشعار آلبوم اخیر محسن چاوشی نبوده است.
بهمنی در خصوص علت استعفایش اظهار کرد: موضوع استعفایم مربوط به خود دفتر شعر و فعالیت‌هایی است که در آن صورت می‌گیرد. نباید دفتر موسیقی زیر بار این ترانه‌های ضعیف برود. ما تذکر دادیم، اما دوستان حرف‌های ما را نپذیرفتند. من هم گفتم چرا مجوز به این اشعار ضعیف به اسم ما تمام شود. حال باید منتظر بود و واکنش دفتر موسیقی ارشاد را در این باره مشاهده کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار