افزایش 44 درصدی کمک های مردمی به مددجویان اردبیل
کد خبر: 925198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sgY
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل:
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال کمک‌های مردمی در استان اردبیل به کمیته امداد بیش از 44 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، حسین دشتی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: در این مدت خیرین استان با مشارکت در طرح‌ های صدقه، زکات، اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد 112 میلیارد ریال به مددجویان و نیازمندان کمک کردند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 85 میلیارد ریال بود.

وی از افزایش 54 درصدی نذری قربان در سال جاری نسبت به سال گذشته توسط نیکوکاران در استان اردبیل خبر داد و افزود: این در حالی است که میانگین کشوری افزایش نذری قربان 51 درصد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل بیان کرد: پارسال در عید سعید قربان در استان افراد خیر سه میلیارد و 560 میلیون ریال به مددجویان و نیازمندان کمک کردند که این رقم امسال به پنج میلیارد و 500 میلیون ریال افزایش یافته است.

دشتی تصریح کرد: این افزایش کمک ها بیانگر این است که مردم نوع دوست استان با وجود گرانی‌ و تورم با کمک ‌های خود حمایت از فقرا و مستمندان جامعه را وظیفه خود می دانند.

وی با بیان اینکه صدقه، زکات و نذورات نیکوکاران بر اساس نیت خیرخواهانه آنها فقط برای مددجویان و افراد نیازمند این استان هزینه می‌شود، گفت: از لحاظ شرعی و قانونی موظف هستیم کمک‌ های مردمی را تنها برای رفع مشکلات و گرفتاری ‌های خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در این استان هزینه شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل با بیان اینکه افزایش کمک ‌های مردمی به کمیته امداد نشا‌گر حسن اعتماد عمومی به این نهاد است، اظهار کرد: تمام کمک ‌های مردمی در اسرع وقت و بر اساس سیستم نیازسنجی این نهاد در بین اقشار آسیب ‌پذیر استان توزیع می‌ شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین