فعالیت شورای شهر منجر به جلوگیری از گسترش منکرات شود
کد خبر: 925193
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sgT
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
جانشین معاونت دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان:
جانشین معاونت دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: وظیفه اعضای شورای شهر در قبال توجه به امر به معروف و نهی از منکر سنگین است چرا که شورای اسلامی باید به معضلات اجتماعی در نواحی منفصل و حاشیه‌ای شهر هم توجه کند که زمینه‌ساز ترویج منکرات و در نهایت گسترش ناهنجاری‌ها نشود.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، غلامرضا آئینی در جلسه مشترک شورای شهر سنندج و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در ساختمان شورا برگزار شد، اظهار داشت: در سطح استان 4 هزار شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تشکیل شده است.

جانشین معاونت دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: دهه اول محرم با عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است تا ضمن یادآوری فلسفه قیام عاشورا، فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترویج یابد.

وی گفت: تاکنون بیش از 10 هزار نفر داوطلب عضویت طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر استان شده‌اند که کار آنها فقط تذکر کلامی است و هیچ گونه بی‌حرمتی به مردم نخواهند کرد.

... آئینی اذعان داشت: مردم همواره رفتارهای خود را از الگوهایی می‌گیرند، افرادی که در جامعه شاخص و برای عامه مردم قابل احترام هستند اگر این افراد رفتار مناسب و خوبی داشته باشند مردم نیز از آنها پیروی می‌کنند اما اگر خدای نخواسته رفتار ناشایستی داشته باشند مردم نیز دچار انحراف خواهند شد.

جانشین معاونت دولت بر مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیز باید از افراد شاخصی استفاده کنیم که با رفتارهای عامه‌پسند و مثبت تاثیرگزاری بیشتری در میان مردم دارند.

وی در ادامه وظیفه اعضای شورای شهر در قبال توجه به وظیفه شرعی و قانونی امر به معروف و نهی از منکر را سنگین عنوان کرد و گفت: شورا باید به معضلات اجتماعی در نواحی منفصل و حاشیه‌ای شهر هم توجه کند چرا که عدم پیشگیری از برخی آسیب‌ها، زمینه‌ساز ترویج منکرات و در نهایت گسترش ناهنجاری‌هاست.

آئینی در بخش پایانی سخنانش بار دیگر با یادآوری هفته امر به معروف و نهی از منکر که همزمان با اولین روز ماه محرم است، افزود: شورا و شهرداری باید از ظرفیت تابلوهای روان و الکترونیکی و سایر امکانات در راستای ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند.

وی با اعلام اینکه شورا و شهرداری سنندج سال گذشته در این موضوع اقدامات شایسته‌ای انجام دادند که ما از آن تقدیر می‌کنیم، ادامه داد: این انتظار می‌رود که امسال نیز با قوت بیشتری به این مهم بپردازند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار