بررسی تأثیر خشکسالی و آلودگی
کد خبر: 925027
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sdn
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
اجرای پرفورمنس
پرفورمنس نوعی تعالی انسان با محیط است که با بازی کردن یک هنرمند و بدون صحبت کردن می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، نمایش پرفورمنس "تعالی انسان در محیط" به همت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، شهریورماه جاری در موزه عصارخانه شاهی برگزار شد و توانست دو مشکل اصلی جامعه، یعنی خشکسالی و آلودگی محیطی را توسط هنرنمایی یک بازیگر و بدون گفتن کلام به مخاطب انتقال دهد.

پرفورمنس سبک جدیدی در هنر است که از طریق آن می توان با احساسات مخاطب ارتباط برقرار کرد و آموزش های مختلفی را به مردم انتقال داد.

مریم مومنی در خصوص برگزاری این نمایش اظهار داشت: این برنامه با محوریت تعالی انسان در محیط در قالب یک پرفورمنس اجرا شد که در هر پرفورمنسی همه اتفاق ها با حرکت انسان نشان داده می شود و هنر تعامل مخاطب در لحظه با خلق اثر و فرآیند خلق اثر و تکامل اثر در پیوند با مخاطب و مشارکت دادن مخاطب در خلق اثر بروز می کند.

ایده پرداز و مدیر پروژه طرح پرفورمنس افزود: پرفورمنس بر خلاف هنرهای دیگر، از پیش تعیین شده و آماده نیست بلکه یک فرآیند در حین اجرا است که نفس به نفس از انرژی مخاطب بهره می گیرد و در تکامل هنرش از مشارکت مخاطب کمک می خواهد.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از ویژگی های پرفورمنس این است که از عناصر هفت گانه استفاده می شود و این می تواند به پویایی، زنده بودن و استمرار این هنر کمک کند و همین موضوع باعث می شود تا در بسیاری از مسائل روزمره، هنر پرفورمنس کاربرد پیدا کند و در دنیای امروز هم بسیار جذاب و پر مخاطب به شمار می رود.

وی تصریح کرد: ما در این برنامه از قابلیت هنر پرفورمنس برای یک ارائه مفهومی و ترکیبی از دو مفهوم بسیار مهم در زندگی امروزه استفاده کردیم که یکی خشکسالی و دیگری آلودگی بود که هر دو در زندگی و شهر ما تأثیر جدی دارند و توجه به آن می تواند یکی از رسالت های هنر و هنرمند باشد به این دلیل که هنر وسیله ای برای زندگی بهتر، دعوت برای بهتر دیدن و همچنین بهتر رفتار کردن است.

مومنی درخصوص نحوه ارائه این نمایش توضیح داد: شیوه اجرای این طرح به این صورت بود که از ترکیب چند هنر برای بیان این دو مفهوم استفاده کردیم و توانستیم ذهن تماشاگر را در یک فضای چند رسانه ای متوجه این مطلب کنیم و بتوانیم یک تأثیر حسی بر روی مخاطب داشته باشیم.

وی ادامه داد: این طرح که در ابتدا بخاطر جدید بودن با مخالفت های زیادی مواجه شد توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی حمایت شد و ما توانستیم برای اولین بار این طرح را اجرا کنیم لذا فکر می کنم این برنامه برای اولین بار اجرا شده که توانستیم در آن تأثیر خشکسالی و آلودگی را بررسی کنیم.

 

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار