مأموریت ویژه دفتر تحقیقات پلیس اصفهان برای توسعه صنعت گردشگری
کد خبر: 924277
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sRh
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
فرمانده انتظامی استان اصفهان:
فرمانده انتظامی استان اصفهان از مأموریت ویژه دفتر تحقیقات پلیس اصفهان برای توسعه صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه استان اصفهان به عنوان قطب گردشگری کشور شناخته شده و همه ساله نیز میزبان جمعیت زیادی از گردشگران خارجی است به همین خاطر از سوی پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا ماموریت ویژه طرح‌های علمی و پژوهشی با موضوع «گردشگری؛ نظم و امنیت» بر عهده دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان قرار داده شده است.

وی امنیت را یکی از مهم‌ترین عوامل جذب گردشگران خارجی به کشور عنوان کرد و افزود: سال گذشته شاهد حضور بی سابقه گردشگران خارجی در استان نسبت به دهه‌های گذشته بودیم که دلیل این موضوع را می‌توان وجود امنیت بسیار بالا در کشور دانست.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به عملکرد دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی در زمینه انجام طرح‌های تحقیقاتی در ۵ ماهه امسال با موضوع امنیت گردشگران خارجی و توسعه صنعت گردشگری خارجی در کشور اشاره کرد و گفت: با همین موضوع چندین جلسه هیئت اندیشه ورزی تشکیل شده و با محققان و نخبگان این حوزه نیز تعاملات خوبی صورت گرفته است.

وی از چاپ کتاب «ره آورد دانش گردشگری» توسط دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان خبر داد و گفت: همچنین طرح‌های تحقیقاتی با عنوان بررسی راهکارهای بهبود معاشرت مردم با گردشگران خارجی، راه‌های افزایش نظارت بر رفتار و تعاملات گردشگران، کاربرد زبان بدن در توسعه گردشگری، افزایش سرمایه روانشناختی پلیس عملیاتی و پلیس گردشگری اجرا شده است.

سردار معصوم بیگی از اجرای طرح تحقیقاتی با عنوان ارزیابی اثر سرمایه اجتماعی و انسانی برای ایجاد امنیت در جامعه با هدف توسعه توریسم در کشور توسط کارشناسان دفتر تحقیقات پلیس اصفهان خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای مجموعه این طرح‌ها بتوانیم به رونق صنعت توریسم در کشور و رفع مشکلات اقتصادی مردم از این طریق کمک کنیم.

وی به ‌راه اندازی کتابخانه تخصصی در حوزه «گردشگری، نظم و امنیت» در دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی اشاره کرد و اظهار داشت: طی سال‌های آتی دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان به مرجعیت علمی و پژوهشی در زمینه امنیت گردشگری، تبدیل خواهد شد و محققان و کارشناسان از هر نقطه‌ای از کشور که بخواهند در این زمینه فعالیت کنند می‌توانند از منابع جمع آوری شده در این دفتر استفاده کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: هم اکنون دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان آماده ارائه خدمات علمی به محققان، پژوهشگران و دانشجویان در حوزه گردشگری و امنیت است و این عزیزان با در دست داشتن معرفی نامه و سوابق علمی خود می‌توانند به این دفتر مراجعه و از منابع علمی آن استفاده کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار