ضرورت جذب سرمایه‌گذار برای توسعه اشتغال‌زایی
کد خبر: 924026
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sNe
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
مدیرکل امور استان‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی:
مدیرکل امور استان های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: تمرکز مدیریت در مرکز از مهم‌ترین دلایل عدم توازن منطقه‌ای در کشور است و باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب در راستای توسعه متوازن و جبران عقب‌ماندگی و عدم توسعه یافتگی مناطقی مانند کردستان گام‌ها اساسی برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، محمد آقایی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان اظهار کرد: مدیران استان‌ها باید هنر مدیریت داشته و با استفاده بهینه از زمان و منابع در راستای توسعه اقتصادی منطقه حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز مدیریت در مرکز از مهم‌ترین دلایل عدم توازن منطقه‌ای در کشور است و باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب در راستای توسعه متوازن و جبران عقب‌ماندگی و عدم توسعه یافتگی مناطقی مانند کردستان گام‌ها اساسی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: توسعه پایدار نیازمند همت جمعی است و برای دستیابی به توسعه متوازن و پایدار باید از ظرفیت‌های خاص هر منطقه به درستی استفاده شود.

به گفته مدیرکل امور استان‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی، استان کردستان دارای ظرفیت‌های بسیار در حوزه معادن، گردشگری و غیره است که باید از این بستر برای رونق اقتصادی با جذب سرمایه‌گذار استفاده کرد.

آقایی بیکاری را از مهم‌ترین مشکلات امروز در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اشتغال پایدار از بستر سرمایه‌گذاری و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوص امکان‌پذیر است از این رو باید از طریق جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در راستای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار گام‌های اساسی برداریم.

به گفته وی، وظیفه اصلی وزارت اقتصادی و دارایی جذب سرمایه‌گذاران خارجی است و مدیران در استان‌ها باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه جذب سرمایه‌گذاران را برای رونق‌بخشی به اقتصاد کشور فراهم سازند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار