فارغ‌التحصیل بیکار نداریم!
کد خبر: 923773
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sJZ
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
تازه‌ترین ادعای دانشگاه فنی و حرفه‌ای
ابراهيم مشيريان
هم‌اکنون ۲۲۰ هزار دانشجو در ۱۶۰ رشته تخصصی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور در حال تحصیل هستند. این دانشجویان در ۱۷۳ دانشکده به صورت تکنسین و حرفه‌ای دروس فنی را فرامی‌گیرند.

هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تربیت نیروی تکنسین بوده و مدیریت این سیستم آموزشی معتقد است تربیت نیروی تکنسین در بین نیرو‌های مهارتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تکنسین و کارگر ماهر در بحث تولید بسیار مؤثر هستند. این در حالی است که آمار‌ها خلاف این موضوع را نشان می‌دهد زیرا اکثر این دانشجویان برای دریافت مدرک بالاتر ادامه تحصیل می‌دهند. ضمن اینکه صنایع هم مهندسان تازه‌کار را به تکنسین ترجیح می‌دهد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای اخیراً از دریافت مجوز افزایش رشته برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: ۲۲۸ رشته کارشناسی ناپیوسته به رشته‌های این دانشگاه افزوده می‌شود.
ابراهیم صالحی‌عمران با اشاره به جذب ۱۵۰ نفر هیئت علمی جدید در این دانشگاه، افزود: همچنین ۱۳۰۰ نیروی حق‌التدریس این دانشگاه به صورت رسمی جذب خواهند شد.

یک دستگاه مأموریت‌گرا
وی با بیان اینکه به‌روزرسانی رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دستور کار است، ادامه داد: در حال حاضر به‌روزرسانی رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد و در این زمینه هیچ‌گونه عجله‌ای نداریم و سعی می‌شود این اقدام بر اساس آمایش سرزمین انجام شود. دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دستگاه مأموریت‌گرا بوده و فعالیت این دانشگاه رابطه تنگاتنگی با مقوله اقتصاد در کشور دارد. رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه هدف این دانشگاه تربیت نیروی کارآفرین و خود اشتغال است، گفت: ۱۰۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وارد بازار کار می‌شوند. صالحی‌عمران با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای دولت کادر تربیت نمی‌کند، افزود: در حال حاضر و در شرایط بحرانی اقتصادی و وجود تحریم‌های متعدد، تکیه بر توانمندی‌های داخلی در عرصه‌های اقتصادی می‌تواند در بهبود شرایط بسیار کمک کند.
آموزش‌های فنی می‌تواند به تربیت نیرو‌های متخصص کمک کند و نقش دانشگاه فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی متخصص بسیار مؤثر است، اما ادعای اینکه همه این دانشجویان کارآفرین هستند و مشاغل غیردولتی می‌گیرند، خالی از منطق است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار