مأمور پلیس: شلیک گلوله عمدی نبود
کد خبر: 923625
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003sHB
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
مأمور پلیسی که در جریان پاکسازی یکی از پارک‌های جنگلی تهران، پسر ۱۶‌ساله را حین فرار با شلیک گلوله به کام مرگ فرستاده بود، بعد از نظر کارشناسان اسلحه‌شناسی برای دومین بار محاکمه شد.
مأمور پلیسی که در جریان پاکسازی یکی از پارک‌های جنگلی تهران، پسر ۱۶‌ساله را حین فرار با شلیک گلوله به کام مرگ فرستاده بود، بعد از نظر کارشناسان اسلحه‌شناسی برای دومین بار محاکمه شد.
به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به پرونده از تابستان سال‌۹۵ به دنبال کشته شدن نوجوان ۱۶‌ساله به نام سعید در اجرای طرح پاکسازی پارک‌ها با شلیک گلوله از سوی مأمور پلیس به جریان افتاد. بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی مأمور پلیس بازداشت شد. او در بازجویی‌ها گفت: «با همکارانم برای اجرای طرح پاکسازی پارک جنگلی از معتادان و مواد فروشان به محل اعزام شدیم. به محض ورود، معتادان و مواد‌فروشان همگی پا به فرار گذاشتند، اما چند نفر با اسلحه به سمت ما حمله‌ور شدند. آنجا بود برای دفاع از خودم و همکارانم دست به اسلحه شدم و تیر هوایی شلیک کردم، اما قسمتی از پارک سنگلاخ بود و پایم سر خورد. همان لحظه بود که کنترلم را از دست دادم و در حال افتادن روی زمین، تیر از اسلحه شلیک شد.»
با توضیحات مأمور پلیس، اما پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد تیر به صورت مستقیم به متهم فراری شلیک شده است، بنابراین مأمور پلیس بعد از صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد روانه زندان شد و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در اولین جلسه رسیدگی به پرونده، پدر مقتول گفت: «پسرمان از شهرستان برای کار به تهران آمده بود، اما یک‌ماه نگذشته بود که به خاطر این حادثه کشته شد. او فقط ۱۶ سال داشت چطور قبول کنم که او معتاد یا مواد فروش بوده است؟ به همین خاطر درخواست قصاص دارم.»
بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، مأمور پلیس در دفاع از خود مدعی شد روز حادثه با حمله مواد فروشان، همکارش نیز دست به اسلحه شد. بنابراین احتمال دارد پسر نوجوان با شلیک گلوله همکارش فوت کرده باشد.
با طرح این ادعا، پرونده برای تحقیقات دوباره به پلیس آگاهی فرستاده شد و بعد از بررسی‌های کارشناسان مشخص شد مقتول با شلیک گلوله همین مأمور پلیس کشته شده است.
بنابراین پرونده روز گذشته روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی زالی قرار گرفت. بعد از اعلام رسمیت جلسه، وکیل اولیای‌دم در غیاب موکلشان بار دیگر درخواست قصاص کرد. سپس مأمور پلیس در جایگاه قرار گرفت و گفت: «قبول دارم گلوله از اسلحه من شلیک شده‌است، اما عمدی نبوده و به خاطر سطح ناصاف پارک و سنگی بودن محل پایم سر خورد و تیر ناخواسته به سینه مقتول شلیک شد.»
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار