یک هزار هکتار از اراضی سد گلستان زهکشی شد
کد خبر: 922565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003s05
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
جهاد کشاورزی گلستان
مدیر جهاد کشاورزی گنبد کاووس اززهکشی یک هزار هکتار ازراضی حوزه سد گلستان خبر داد.

 غلامعلی نورا اظهار داشت: پیگیر اجرای شبکه زهکشی 3 هزار و 500  هکتار از تعاونی تولید اینچه‌برون, تنگلی و سارلی‌بخش هستیم, ضمن اینکه در بخش مرکزی یک‌هزار و 300 هکتار از اراضی و در بخش داشلی‌برون در قالب ساماندهی رودخانه‌های مرزی به مساحت یک‌هزار و 50 هکتار اراضی به سیستم آبیاری نوین تجهیز شدند.

وی افزود: مجموع اعتباراتی که در سال گذشته در حوزه فنی, زیربنایی از محل اعتبارات استانی و ملی, یارانه‌ای هزینه شده, 42 میلیارد تومان است که 20 میلیارد تومان آن برای طرح‌های عمرانی و 22 میلیارد تومان برای تجهیز سیستم تحت فشار اراضی کرند و بخش مرکزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس درباره شهرک‌های گلخانه‌ای تصریح کرد: مدرن‌ترین گلخانه به سبک شیشه‌ای در سطح حدود 3 هکتار در دهستان باغلی مرامه در هفته دولت کلنگ‌زنی خواهد شد, ضمن اینکه گلخانه مسقف 33 هکتاری برای تولید بذر هیبرید محصولات سبزی, صیفی جات, خیار, گوجه, فلفل در گنبدکاووس در نظر گرفته شده که با بهره‌برداری از آن 10 درصد بذر هیبرید کشور تامین خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: گلخانه گوزنی‌تپه در سطح 30 هکتار نیز در حال آماده کردن مقدمات کار است.

نورا تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های جهاد کشاورزی در حوزه گلخانه است و تاکنون در حوزه شهرستان 100 هکتار تقاضا ایجاد گلخانه داشتیم که در حال حاضر حدود 68 هکتار  پروانه تاسیس صادر شده است.

وی گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون در حوزه خط اعتباری مرحله ششم, 3 میلیارد و 437 میلیون و 307 هزار تومان برای 35 دستگاه تراکتور, 13 دستگاه ادوات دنباله بند تسهیلات پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 9 میلیارد تومان در این حوزه تسهیلات پرداخت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در راستای تامین نقدینگی و سرمایه در گردش به کشاورزان از محل خطوط اعتباری صندوق توسعه ملی  در سال 97 ,مبلغ 86 میلیارد و 545 میلیون تومان تاکنون تسهیلات اخذ شده است.

وی ادامه داد: در حوزه رونق تولید و سامانه بهینه‌یاب صنعت, معدن و تجارت, 45 پرونده با اعتبار 40 میلیارد و 823 میلیون ریال در راستای حمایت از تولید و کارگاه‌های آسیب دیده به بانک معرفی شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی