فتح خاک نه، فتح ارزش‌ها
کد خبر: 908636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003oNQ
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
رضا علیزاده*

از سوم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ این روز با نام خرمشهر عجین شده است. خرمشهری که پس از حدود ۱۹ماه اسارت به دست متجاوزان بعثی درچنین روزی فتح شد. فتحی بزرگ به لطف الطاف جلیه خداوند و به دست رزمندگان سپاه اسلام، که موجب سرافکندگی صدام و صدامیان گردید.
رژیم بعث که در خیالات خود نیز متصور نمی‌شد با توجه به اینکه تمام توان و امکانات خود را صرف حفظ خرمشهر کرده است و این شهر را با آرایشات نظامی به دژی مستحکم تبدیل نموده، زمانی با عملیاتی نسبتا طولانی، اما سرشار از شجاعت، از جان گذشتگی، فداکاری، صبر ومقاوت آن را از دست دهد. اما این پیروزی رقم خورد و همان گونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: "خرمشهر را خدا آزاد کرد." این پیامی شد برای جهانیان که نشان دهد مقاومت جواب می‌دهد.
آری گفتیم در سوم خرداد ودر آخرین روز عملیات بیت المقدس خرمشهر فتح شد. اما فتح خرمشهر فتح خاک نبود به فرموده معمار کبیرانقلاب حضرت امام خمینی (ره) فتح ارزش‌ها بود. ارزش‌هایی که هر ساله با گذشتن از عمر آن قدیمی و یا فرسوده نمی‌شود بلکه روز به روز زنده‌تر و نمایان‌تر می‌گردد.
ایام سوم خرداد سال ۱۳۹۷ متقارن شده است با مسئله‌ی مهم درسپهر سیاسی کشور، چون برجام یا همان توافق هسته‌ای، اما نه اینکه در ایام به این توافق رسیده‌ایم بلکه دراین روز‌ها با بد عهدی‌های طرف مقابل این توافق تقریبا از هم پاشیده شده است.
توافقی که همه چیزمان ازآب خوردن تا رفع تحریم‌های ظالمانه به آن بستگی داشت البته به بیان مسئولینش. برجامی که از عاشورا برای توجیح کردنش درس مذاکره گرفته می‌شد. اما‌ ای کاش همان گونه که گفتند برجام را خدا آورد به این جمله‌ی خرمشهر را خدا آزاد کرد نیز نیم نگاهی می‌کردند.
خرمشهری که به دشمنان اعتماد نکرد و حرف کسی برایش تضمین نبود، پای میز مذاکره این چنینی نرفت، بلکه ایستاد و مقاومت کرد. خرمشهری که نه تنها در مقابل صدام بلکه چندین چند ابر قدرت ایستادگی کرد؛ که این نشان از توفیقات الهی بود که یادم آورد مقاومت جواب می‌دهد همان گونه که این تجربه در خرمشهر سوریه حلب، نیز تکرار شد.
اوباما بعد از توافق هسته‌ای (برجام) گفت: در صورت عدم توافق با ایران، توانایی واشنگتن برای حفظ تحریم‌ها ممکن نبود؛ و‌ای کاش عده‌ای از خرمشهر درس مقاومت گرفته بودند و اندکی مقاومت کرده بودند تا هیمنه تحریم‌ها از بین رفته بود.
آری خرمشهر با مبارزه فتح شد نه مذاکره و متذکر شد که همه چیز دست خداست نه کدخدا و خرمشهر‌هایی در پیش است.
 
* دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان فسا

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار