برنامه‌ریزی شورای شهر تبریز جهت راه‌اندازی «کمپین آب»
کد خبر: 902664
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mp6
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار خبر داد:
رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای شهر تبریز از برنامه ریزی جهت تشکیل کمپین آب به همت شورای شهر تبریز در سطح این شهر خبر داد.

سعید نیکو خصلت در حاشیه جلسه مشترک با مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز با اعلام این خبر اظهار داشت: برای این منظور نیاز به عزم همگانی بین نهادهای مختلف داریم تا با همگرایی هر چه بیشتر این کمپین را راه اندازی کنیم چرا که معتقدم یک دست صدایی ندارد.

نیکوخصلت یادآور شد: برای تغییرات معنی دار در سطح فضای سبز و محیط زیست شهر نیازمند عزم همگانی هستیم چرا که امروز زمان آن گذشته که یک نهاد و مجموعه به تنهایی بتواند برای رسیدن به یک هدف موفق شود.

وی افزود: در این بین باید تمامی بخش ها اعم از مردم، رسانه ها، دانشگاهیان، سیاست گذاران، اقتصاددانان و... دست به دست هم دهند تا بتوانیم برای حفاظت و پاسداری از فضای سبز شهر تلاش کنیم.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: با همراهی مردم، شهرداری، اداره کل محیط زیست، منابع طبیعی، آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد در حوزه محیط زیست، صنعت و... باید حرکت هایی را انجام دهیم تا فضای سبز تبریز را به سطح استاندارد برسانیم که به زعم بنده این اتفاق تا پایان شورای پنجم محقق می شود.

نیکوخصلت با اشاره به تلاش ها و برنامه های شورای شهر و کمیسیون محیط زیست برای تحقق این هدف، گفت: اختصاص بودجه جهت خرید نهاده و نهال، تمرکز بر موضوع فرهنگ سازی از طریق آموزش های شهروندی، افزایش مدارس محیط زیستی و... همه و همه از برنامه های ما برای نهادینه ساختن رفتارهای زیست محیطی به شمار می رود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: خوشبختانه محیط زیست موضوعی است که در مورد مفاد آن بین تمامی اعضای شورای شهر اتحاد وجود دارد و تنها مولفه ای است که همواره 13 رای اعضا را به همراه داشته است.

وی در این بین از فعالیت سازمان پارکها و فضای سبز مناطق مختلف شهر تبریز قدردانی کرده و اظهار داشت: از 15 اسفند سال گذشته تا امروز 40 هزار اصله نهال در سطح تبریز کاشته شده که جا دارد از زحمات سازمان پارکها و مدیران فضای سبز تبریز برای تحقق این امر که هر منطقه به اندازه توان خود در امر نهال کاری مشارکت داشته است، تشکر کنم.

نیکو خصلت، بازگشت سرانه فضای سبز تبریز به میزان دهه های گذشته، برنامه ریزی برای مدیریت آب های سطحی و زیرزمینی و... را از دیگر اقدامات و اهداف شورای پنجم عنوان کرد.

این عضو شورای شهر تبریز در پایان با تاکید بر اینکه راه اندازی کمپین آب نیازمند عزم همگانی است، یادآور شد: برای این امر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید در کنار اعضای شورای شهر تبریز باشند تا همگام با یکدیگر حرکت کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار