فعالیت ٣٣٢ رسانه مجوزدار در آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 902512
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mme
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از فعالیت ٣٣٢ رسانه مجوزدار تا پایان سال ١٣٩٦ در سطح استان خبر داد.

"وحید حسین زاده " با اشاره به اینکه مطبوعات به عنوان یکی از ابزارهای مهم توسعه ، نقش بسزایی درشکوفایی فرهنگ جوامع برعهده دارند، اظهار داشت: ضرورت اطلاع رسانی جامع در خصوص فعالین این حوزه و ارائه آماری دقیق از وضعیت انتشار در سطح استان ، شرایط و مراحل اخذ امتیاز نشریات، بیش از پیش احساس می‌گردد.

وی در ادامه  با اشاره به الکترونیکی شدن قرایند ثبت و اخذ مجوز هر گونه رسانه و نشریه در سامانه جامع رسانه‌های کشور تصریح کرد: چند سالی است که معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به الکترونیکی کردن فرآیند درخواست مجوز نشریه کرده است و متقاضیان محترم می توانند پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک به صورت الکترونیکی ، ازنحوه رسیدگی به پرونده خود تاحصول نتیجه از همان طریق مطلع شوند .

حسین‌زاده اظهار کرد: تا پایان سال ١٣٩٦ از مجموع ٣٣٢ رسانه فعال که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان آذربایجان شرقی فعالیت داشتند، ٢١٣ عنوان مربوط به  رسانه‌های چاپی بودند که از این تعداد رسانه مکتوب هم  ١٥ مورد به شکل روزنامه، ٦١ مورد به صورت  هفته‌نامه و ١٣٧ مورد با ترتیب انتشار دو هفته نامه، ماهنامه، دو ماهنامه، فصلنامه، دو فصلنامه و سالنامه منتشر می‌شدند.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها  در تنویر افکار عمومی و ترویج فرهنگ مطالعه رسانه‌های مکتوب گفت: از مجموع  نشریات چاپی در سال ٩٦ ؛ ٨٩ نشریه با گستره توزیع سراسری، ٣٩ نشریه با گستره توزیع منطقه‌ای ، ٦٥ نشریه با گستره توزیع استانی و ٢٠ نشریه با گستره توزیع محلی  به زیر چاپ رفته‌اند.

 معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مطبوعات و رسانه‌ها وظیفه  خطیر اطلاع رسانی را عهده دارند ، در رابطه با نشریات الکترونیک – بر خط هم خاطر نشان کرد: در حال حاضر  ١٠٧ پایگاه خبری با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح استان فعال هستند.

وی در خصوص  نشریات الکترونیک – لوح فشرده هم گفت: این رسانه به صورت غیر چاپی و بر روی لوح فشرده  منتشر می شود که در حال حاضر ٣ ماهنامه ، ٨ فصلنامه و یک سالنامه در سطح استان به صورت الکترونیک – لوح فشرده منتشر می شوند.

یادآور می شود، در سال ١٣٩٥ کل رسانه های دارای مجور استان ٢٩٦ مورد بوده است که از این تعداد ١٩٠ مورد جزو رسانه های چاپی و مکتوب بوده اند. ٩٨ پایگاه خبری  (رسانه ی الکترونیک - برخط ) با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت داشتند و ٨ مورد هم به صورت الکترونیک - لوح فشرده منتشره شده بودند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار