قلعه‌نویی:هر مربی آرزو دارد در سپاهان کار کند
کد خبر: 901959
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mdj
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸

خبرگزاری فارس: قلعه‌نویی:هر مربی آرزو دارد در سپاهان کار کند/با GPS  کیفیت بازیکن ایرانی با لژیونرها مشخص می‌شود

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت:هر مربی آرزو دارد که به عنوان سرمربی در تیم سپاهان حضور پیدا کند، من به عنوان یک مربی کوچک آرزو دارم که در تیم بزرگی کار کنم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص آخرین وضعیت تیم ذوب‌آهن در آستانه پرواز به سمت ازبکستان اظهار داشت: ابتدا عید مبعث را با یک روز تاخیر به همه ایرانیان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همیشه سلامت و خوشحال باشند و ضمن اینکه از دکتر تقوی در بخش مالیات تشکر می‌کنم که کمک بسیار زیادی به باشگاه ذوب‌آهن کردند تا مشکل مالیات هر چه زودتر حل شود. ما برای بازی مقابل لوکوموتیو ازبکستانی دو برنامه داریم. دو برنامه داریم اول اینکه مقابل این تیم گل نخوریم و دومین برنامه این است که بتوانیم مقابل این تیم پیروز شویم. ما برای شکست وارد زمین نخواهیم شد. خدا را شکر در نیم فصل دوم شرایط تیم ذوب‌آهن بسیار خوب است و توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: اما همیشه ذوب‌آهن مظلوم واقع شده متاسفانه اشتباهات داوری هم در لیگ ایران و هم در لیگ آسیا باعث شده تیم ذوب‌آهن ضرر کند. در خیلی از بازی‌ها برای تیم ما نه پنالتی گرفتند و نه قضاوت عادلانه‌ای صورت گرفته است. اما ما با همه شرایط امیدواریم تا دست پر از زمین خارج شویم.

قلعه‌نویی درباره اینکه چطور شد ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم متحول شده است، گفت: اینکه توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم لطف خدا عامل اصلی این نتایج بود. من اعتقاد دارم اگر یک مجموعه‌ای موفق است به خاطر این است که یک گروه فعالیت کند. فقط یک فرد نیست که باعث شده یک مجموعه موفق شود. اگر در نیم فصل اول ما شرایط خوبی داشتیم و 4 بازیکن مهم ما که باعث شدند از لحاظ روحی و روانی شرایط متفاوتی نسبت به تیم بدست بیاورند مطمئن باشید می‌توانستیم جایگاه بهتری به دست آوریم. با این شرایط ما نتایج خوبی کسب کردیم و به دنبال این بودیم تا افکار تیم را عوض کنیم و همین شرایط باعث شد تا جایگاه خیلی خوبی به دست آوریم.

وی در ادامه در خصوص اشتباهات داوری اظهار داشت: من اعتقاد دارم اشتباهات داوری باعث می‌شود تا یک تیم به مشکل بربخورد. ما در لیگ 15 امتیاز را از روی اشتباه داوری از دست دادیم. داور به ما واقعا لطمه زد اما هر چقدر اعتراض کردیم کسی رسیدگی نکرد. من اعتقاد دارم اگر در بازی‌های آسیایی هم نمایندگان خوبی در بحث داوری از فدراسیون فوتبال در آسیا داشته باشیم مطمئنا در چینش داوران هم به مشکل نخواهیم خورد. برای مثال بازی استقلال و العین اشتباهات داوری چقدر نماینده ایران را اذیت کرد. من در گذشته هم صحبت‌هایی راجع به این موضوعات انجام دادم که حتی فدراسیون از من حمایت نکرد و باعث شد تا من چند دلار جریمه بدهم. بیشتر مسئولین به فکر میزشون هستند تا اینکه بخواهند از کسی حمایت کنند. به هر حال اگر تعاملات بین‌آلمللی داشته باشیم در بحث فوتبال مطمئنا ضرر نخواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در خصوص افزایش ارز و اینکه چقدر مشکل ارز برای جذب بازیکن خارجی در فوتبال ایران تاثیرگذار خواهد بود، اظهار داشت: مشکل  ارز فقط به فوتبال مربوط نیست بلکه زندگی همه افراد را به خطر خواهد انداخت و همه با مشکل زندگی خواهند کرد. کشوری که در 8 سال گذشته بیش از 800 میلیارد درآمد داشته نباید چنین مشکلاتی را داشته باشد. من خوشحالم که بازیکنان باکیفیت خارجی مانند تیام با کیفیت بالایی در لیگ ایران بازی می‌کند. مطمئنا شرایط دلار باعث می‌شود تا برای جذب بازیکنان به مشکل بخوریم. در حال حاضر نگرش نسبت به فوتبال تغییر کرده و مخصوصا مدیران شرایط بهتری را برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مهیا کردند. در یک سال گذشته درآمد خوبی داشتند و کمک‌های مالی خوب به این باشگاه‌ها شده است. به هر حال امیدوارم شرایط ارز به طوری صورت بگیرد تا نه در فوتبال بلکه به زندگی مردم فشاری وارد نشود.

امیر قلعه‌نویی درباره اینکه آیا در فصل آینده به سپاهان خواهید رفت یا نه، گفت: وجدانا هیچ تیمی با من صحبت نکرده است. در حال حاضر تمام فکرم با تیم ذوب‌آهن است. چرا که من در این باشگاه راحتم. مدیران خوبی فعالیت می‌کنند و همه چیز مهیاست. ولی هر مربی آرزو دارد که به عنوان سرمربی در تیم سپاهان حضور پیدا کند. من به عنوان یک مربی کوچک آرزو دارم که در تیم بزرگی کار کنم.

وی در ادامه تاکید کرد:‌من در خصوص تیم‌های شهرستانی در این فرصت بگویم که تیم‌های شهرستانی واقعا مظلوم هستند. اگر یکی از تیم‌های شهرستانی سه امتیاز به دست می‌آورند مطمئن باشید به اندازه 6 امتیاز تلاش کرده و زحمت کشیده است. تیم‌های تهرانی شرایط بهتری دارند. ما امیدواریم نگرش‌ها نسبت به تیم‌های شهرستانی هم عوض شود.

وی در ادامه در خصوص اینکه شرایط تیم ملی و اینکه آیا تیم ملی ایران می‌تواند در جام جهانی نتایج خوبی کسب کند، اظهار داشت: اولا در خصوص نتایج تیم ملی باید به کی‌روش و کادر فنی دست مریزاد گفت چرا که نتایج خوبی را کسب کرده است. باید صحبت‌هایی را که انجام می‌دهیم طبق آمار باشد. آمار کی‌روش بسیار عالی است. مردم ایران باهوش هستند در حال حاضر دستگاه‌هایی مثل GPS در تمرینات استفاده می‌شود و ما می‌توانیم آمار بازیکنان را به راحتی در اختیار مردم قرار دهیم که متوجه شویم آیا کیفیت بازیکنان ایرانی با لژیونر تفاوتی دارد یا خیر. برای مثلا می‌توانیم رامین رضائیان و وریا غفوری را مورد امتحان قرار دهیم و یا علیرضا جهانبخش را با محمدرضا حسینی قیاس کنیم تا به جمع‌بندی برسیم و متوجه شویم چقدر بازیکنان تلاش کردند تا کیفیت مشخص را به دست آوریم.در حال حاضر تیم‌های ملی مختلف با برنامه وارد جام جهانی می‌شوند. چه کسی فکر می‌کرد در دوره قبل اسپانیا  حذف شود و یا برزیل از آلمان 7 گل دریافت کند. ما باید گفتمان‌ها را نسبت به تیم ملی تغییر دهیم. مربیان ایرانی برای فوتبال ایران زحمت کشیده‌اند. باید به نظر کادر فنی احترام بگذاریم. با یک هدف ملی و برنامه مشخص وارد جام جهانی شویم. هیچ چیز مشخص نیست تا اینکه بازی‌های جام جهانی مشخص شود. ما باید نگاه‌هایمان را نسبت به تیم ملی تغییر دهیم چرا که مربیان تیم ملی هم زحمات زیادی کشیده‌اند تا بازیکنانی همچون علیرضا جهانبخش، سردار آزمون به فوتبال اروپا معرفی شوند.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا اگر از گروه خود به عنوان تیم دوم صعود کنید دوست دارید با تیم استقلال در مرحله بعد برخورد کنید یا خیر، گفت:  من به شخصه دوست ندارم به هر حال اگر یکی از تیم‌های ایرانی حذف شود بسیار ناراحت کننده است ولی اگر با استقلال برخورد کنیم به هر حال مجبوریم مقابل این تیم بازی کنیم.

قلعه‌نویی درباره اینکه آیا لیست خروج یا ورود را به مدیران باشگاه ذوب‌آهن ارائه داده‌اید یا خیر، گفت: هنوز هیچ لیست خروجی و ورودی را مشخص نکرده‌ایم.اجازه دهید بعد از بازی‌های لیگ سر فرصت به یک جمع‌بندی برسیم تا برنامه مشخصی را به مدیران باشگاه ذوب‌آهن تحویل دهیم.

وی در پایان در خصوص اینکه باشگاه استقلال به دنبال جذب مرتضی تبریزی است، گفت: به هر حال بازیکن دوست دارد در تیم‌های استقلال و پرسپولیس بازی کند. من به عنوان یک مربی هیچ وقت جلوی پیشرفت بازیکنی را نمی‌گیرم. بازیکن باید با قلبش در تیم بازی کند. من هیچ مخالفتی برای انتقال بازیکن به تیم دیگری را ندارم. حتی باشگاه استقلال زمانی که نیم فصل به ما پیشنهاد داد ما هم گفتیم برای انتقال مرتضی تبریزی باید دو بازیکن به ما بدهید. مثل بیت‌سعید و سجاد شهباززاده که در نهایت با مخالفت انجام شد. هیچ مشکلی بابت انتقال بازیکنان به تیم دیگری ندارم ولی اجازه دهید لیگ تمام شود تا مشخص شود که چه اتفاقاتی قرار است بیفتد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار