تولید یک میلیون نهال در نهالستان بزرگ کرج
کد خبر: 901924
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mdA
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: تولید نهال درنهالستان بزرگ می‌تواند مسیر صادرات را به کشورهای همسایه باز کند.

مجتبی محمدی زاده اظهار کرد: نهالستان بزرگ کرج به عنوان بزرگ‌ترین نهالستان جنگلی کشور، از سال 1342 در 136 هکتار فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این نهالستان توان تولید نهال‌های با کیفیت با کمترین میزان مصرف آب و خاک را دارد و نهال‌های آن علاوه بر استفاده در پروژه‌های جنگل‌کاری البرز در استان‌هایی که شباهت اکولوژیکی با البرز دارند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

وی با اشاره به برنامه امسال نهالستان بزرگ کرج افزود: امسال بنا است بیش از یک میلیون اصله نهال در این نهالستان با هدف کاشت در عرصه‌های طبیعی البرز و استان‌های همجوار تولید شود.

وی توضیح داد: 30 گونه از نهال‌هایی که امسال تولید می‌شوند، کم آب بر بوده و به نوعی بومی البرز محسوب می‌شوند.

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: در هفته منابع طبیعی سال گذشته بیش از 500 هزار اصله نهال از این نهالستان توزیع شد که 400 هزار آن در استان کاشته شد و 100 هزار اصله نیز به استان‌های لرستان، قم، کرمان و تهران ارسال شد. 

محمدی زاده گفت: تولید نهال در این نهالستان  با شرایط استاندارد می‌تواند مسیر صادرات را به کشورهای همسایه باز نماید و امید است روزی برسد که دیگر نیاز به وارد کردن گونه‌های غیرارگانیک و غیربومی نداشته باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار