هوشمندسازی 100درصد چاه‌های کشاورزی استان سمنان در سال 97
کد خبر: 901905
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mcr
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان خبر داد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: تا پایان سا‌لجاری، تمام چاه های کشاورزی استان سمنان، به کنتور هوشمند مجهز می شوند، و سالجاری، سال هوشمندسازی 100 درصدی چاه های کشاورزی استان سمنان خواهد بود.

ایرج حیدریان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران و مسوولین برگزار شد، افزود: تا کنون حدود 80 درصد چاه های کشاورزی استان سمنان به کنتور هوشمند تجهیز شده اند.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان از لحاظ نصب کنتور هوشمند در چاه های کشاورزی در سطح کشور، رتبه اول را دارد، خاطرنشان کرد: میانگین کشوری نصب کنتور هوشمند در چاه های کشاورزی 25 درصد است که استان سمنان با اختلاف بسیار زیاد دارای رتبه برتر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان خاطرنشان کرد: انشاءالله سال 97، سال هوشمندسازی 100 درصد چاه های کشاورزی استان سمنان خواهد بود، و اولین استان در کشور خواهیم بود که تمام چاه های کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

حیدریان همچنین در خصوص انجام طرح های مطالعاتی در خصوص تغییر الگوی کشت در استان سمنان گفت: تغییر الگوی کشت، باید منجر به کاهش مصرف آب شود، اما متأسفانه در استان سمنان تغییر الگوی کشت، اصلاح شیوه های آبیاری و... منجر به کاهش مصرف آب نشده است.

وی اذعان داشت: اجرای طرح هایی مانند اصلاح و تغییر الگوی کشت، باید از سال های گذشته انجام و اجرایی می شد، در این صورت اکنون می توانستیم، وضعیت فعلی را بهبود بخشیم، خطرات و تهدیدات فراوان در حوزه کم آبی و خشکسالی را به عقب بیاندازیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان اظهار داشت: ما در شرکت آب منطقه ای سمنان به دنبال این هستیم که ضمن اینکه در جهت تأمین و حفاظت از منابع آب حرکت می کنیم، معیشت بهره برداران و کشاورزان را نیز حفظ کنیم، که این مشارکت همه جانبه کشاورزان، بهره برداران و مردم را می طلبد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی