سلامت مردم در اولویت بوده و باید مراقبت‌ها بیشتر شود
کد خبر: 901707
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mZf
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه آذربایجان‌شرقی در شاخص‌های متعدد شرایط بهتری نسبت به استان‌های دیگر دارد، گفت: در موضوع بهداشت محیط با توجه به اینکه سلامت انسان‌ها در اولویت قرار دارند، باید مراقبت‌ها بیشتر شود.

رحیم شهرتی‌فر در نشست کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی آذربایجان‌شرقی بابیان اینکه سال گذشته برخی اقدامات آموزشی مفیدی در استان مخصوصاً تبریز از جمله "نه به سیگار" و "حذف نمک" از سر سفره‌ها به چشم می‌خورد، اظهار داشت: مسائلی که در پیشگیری از بیماری‌ها کمک کند مخصوصاً موضوع تغذیه سالم باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: بعضاً تبلیغ می‌شود فلان محصولی ارگانیک بوده و به این طریق به قیمت بیشتری می‌فروشند، همه این مسائل مستلزم افزایش آگاهی مردم به‌صورت علمی و فراگیر است تا تولیدکنندگان نیز بدانند چگونه باید محصولات خود را برای فروش ارائه کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی تأکید بر نظارت در رعایت استانداردهای لازم در خصوص مواد غذایی تولیدی استان اضافه کرد: با توجه به انتخاب تبریز به‌ عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام، می‌خواهیم اقدامات انجام‌شده اصلاح‌گرایانه باشد نه اینکه خدایی نکرده تبلیغی علیه استان باشد تا موجب گریزان شدن گردشگران از استان شود.

وی بابیان اینکه آذربایجان‌شرقی در شاخص‌های متعدد شرایط بهتری نسبت به استان‌های دیگر دارد، ادامه داد: در موضوع بهداشت محیط با توجه به اینکه سلامت انسان‌ها در اولویت قرار دارند، باید مراقبت‌ها بیشتر شود اما نباید موضوعات به‌نوعی منعکس شود که هیچ مسافری به استان سفر نکند.

شهرتی‌فر با اشاره به موضوع کنترل بیماری فوق حاد پرندگان در استان گفت: باید از اقداماتی که در راستای کنترل بیماری فوق حاد پرندگان انجام‌شده قدردانی کرد، باوجود خسارت‌های مالی که به بار آورده در استان و در کشور تا به امروز این بیماری در استان کنترل‌شده و صدمات انسانی نداشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه کارگروه‌های سلامت و امنیت غذایی شهرستان‌ها باید تشکیل شوند، بیان کرد: امیدواریم در سال 97 در راستای تأمین هرچه بیشتر سلامت مردم و امنیت مواد غذایی بهتر از پیش اقدام کنیم و مشکلاتی موجود در خصوص تولید مواد غذایی را به‌صورت مستند ارائه و هرکجا مشکلی است، جلوگیری کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در خصوص بهداشت محیط و مواد غذایی و نظارت بر محیط‌هایی که با سلامت مردم ارتباط دارند، بدون هیچ اغماضی اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی در خصوص سلامت برنج تولیدی استان تأکید کرد: طبیعتاً اگر مسئله‌ای بدون بررسی منتشر شود، موجب عدم فروش محصول و پیش آمدن مشکل برای تولیدکننده خواهد، با توجه به این مسئله براساس بررسی‌های انجام‌شده نه‌تنها برنج تولید استان مشکلی ندارد بلکه یکی از محصولات مطلوب به شمار می‌رود.

شهرتی‌فر بیان کرد: آزمایشگاه‌ها بدون دقت و رصد از انعکاس اخبار منفی خودداری کنند اما اگر به‌جایی رسیدیم که سلامت جامعه درخطر است باید اقدام کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار