وزير ارشاد: اجماع ملی در توسعه پیام‌رسان‌های داخلی وجود دارد
کد خبر: 901683
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mZH
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷

وزير ارشاد با تشبیه فضای مجازی به انقلاب صنعتی گفت که در توسعه پیام‌رسان‌های داخلی اجماع ملی وجود دارد.
عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي روز گذشته در حاشيه جلسه هيئت وزيران در جمع خبرنگاران به بيان توضيحاتي از جلسه ديشب پيام‌رسان‌هاي داخلي داراي بيش از يك ميليون عضو پرداخت و گفت: اين جلسه از سوي مركز ملي فضاي مجازي برگزار شد و من به عنوان سخنران در اين جلسه حضور داشتم. وي با تأكيد بر لزوم حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي افزود: در اينكه در حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي اتفاقاتي بيفتد كه به توسعه آنها بينجامد، يك اجماع ملي وجود دارد.
در اين زمينه در شوراي عالي فضاي مجازي نيز اين تحليل مطرح شد كه در مقطع فعلي، فضاي مجازي شبيه انقلاب صنعتي يك دوره تمدني جديدي را آغاز كرده است و اگر بتوانيم در اين دوره حضور فعال‌تري در فضاي مجازي داشته باشيم، عملاً نقش بيشتري در اين دوره جديد تمدني ايفا خواهيم كرد. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطر نشان كرد: فضاي مجازي فضايي بسيار متنوع با حوزه‌هاي گوناگون زيرساختي و كاركردي است كه يكي از آنها پيام‌رسان‌هاي داخلي هستند.
صالحي تأكيد كرد: اينكه به پيام‌رسان‌هاي داخلي كمك شود تا بتوانيم در مقطع تمدني فعلي، فضاي داخلي را توسعه دهيم يك رويكرد جدي و قابل توجه در مجموعه نظام است.
وي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه آيا در نهايت تلگرام فيلتر مي‌شود يا خير، اظهار كرد: براي اين موضوع يكسري مراكز تصميم‌گيري وجود دارد كه در نهايت آنها تصميمات لازم را اتخاد مي‌كنند، برگزاري جلساتي نظير جلسه شب گذشته بيشتر با نگاه پيگيري و حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي انجام مي‌شود. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين درپاسخ به پرسشي درباره اظهارات برخي از نمايندگان مبني بر قطعي شدن فيلترينگ تلگرام، تصريح كرد: هنوز تصميمي در اين زمينه گرفته نشده است.
صالحي درباره وضعيت بررسي لايحه سازمان جامع رسانه‌اي نيز گفت: اين لايحه مجدداً در كميسيون فرهنگي دولت مطرح و در اختيار افكار عمومي و اعضاي رسانه و مطبوعات قرار گرفته و قرار است تا آخر فروردين در اين زمينه به جمع‌بندي برسيم. وي در پايان در پاسخ به پرسش ديگري درباره طرح اينترنت بدون فيلتر براي خبرنگاران گفت: اين پيشنهاد در جلساتي كه خبرنگاران با وزارتخانه‌هاي ارشاد و ارتباطات داشتند، مطرح شد و از سوي اين دو وزارتخانه مورد استقبال قرار گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار