مبارزه با ورود کالای قاچاق، حمایت از کالای ایرانی است
کد خبر: 901300
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mT6
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
فرمانده انتظامی استان اصفهان:
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: یکی از راه های تحقق شعار سال مبنی بر 'حمایت از کالای ایرانی'، مبارزه جدی و قاطعانه با ورود و توزیع بی رویه کالاهای قاچاق است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به نقش و جایگاه پلیس در تحقق شعار امسال افزود: نیروی انتظامی با راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در سال های اخیر به طرح های خود در زمینه مبارزه با ورود و توزیع کالاهای قاچاق شدت بخشیده و عزم خود را برای مبارزه، قوی تر و جدی تر کرده است.

وی اظهارکرد: بر همین اساس و با توجه به اینکه بیشتر کالاهای قاچاق از مرزهای جنوبی به سمت مناطق مرکزی کشور وارد می شود، ایستگاه های بازرسی استان تقویت و فعالیت آنها دو برابر شده است.

رییس پلیس استان اصفهان، برنامه ریزی عملیات ها، اجرای طرح های انتظامی مختلف، هماهنگی با استان های همجوار و تعامل با دستگاه های استان را از دیگر اقدامات پلیس برای مدیریت مبارزه با ورود کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی بیان کرد.

وی یادآور شد: سال گذشته در استان اصفهان بیش از یکهزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شد و میزان پرونده های بالای پنج میلیارد ریال نیز 36 درصد رشد یافت.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: امسال نیز برنامه های متعددی برای تقویت ایستگاه های بازرسی قاچاق کالا و ارتقای برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری آنها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نقش مردم در حمایت از کالای ایرانی بسیار مهم و موثر است گفت: تغییر الگوی مصرف مردم به کالاهای ایرانی و خودداری از خرید کالاهای خارجی قاچاق و نیز اطلاع رسانی در خصوص وجود کالای قاچاق می تواند در این مسیر بسیار راهگشا باشد.

وی پیشنهاد داد که پویشی با عنوان ' نه به کالای خارجی قاچاق' تشکیل و مردم با گرایش به این پویش تعصب خود را به تولید ملی و کالای ایرانی اعلام کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: ثابت شده اگر تقاضا برای هر چیزی وجود داشته باشد عرضه نیز بیشتر می شود به همین دلیل اگر مردم تقاضای خود را از کالای خارجی به سمت کالای ایرانی تغییر دهند، زمینه ورود کالای خارجی قاچاق به کشور از بین می رود.

وی یادآور شد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خویش مخاطب شعار امسال را همه آحاد مردم و از جمله مسئولان عنوان کردند برهمین اساس، همه دستگاه ها و از جمله نیروی انتظامی در کنار مردم تمام تلاش خود را برای مبارزه با ورود کالای خارجی قاچاق و عرضه آن در بازار به کار می بندند تا شرایط شکوفایی تولید و رونق اقتصاد در کشور فراهم شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار