برخی از کالاهای ایرانی قابلیت رقابت با کالاهای خارجی را دارند
کد خبر: 901296
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mT2
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت:. توصیه ما به تولیدکنندگان این است که همیشه از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی به روز باشند و بتوانند با تکنولوژی و کیفیت بالاتری تولیدات خود را انجام دهند.

به گزارش خبرنگارجوان آنلاین از اصفهان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: برنامه‌هایی که از قبل در دستور کار داشتیم در راستای حمایت از کالای ایرانی بوده که در نهایت می‌توان گفت اوج این کار بازار کشور و حمایت از کالای ملی است.

اسرافیل احمدیه با بیان اینکه جهت تولید یک کالای با کیفیت مراحل مختلفی را باید سپری کرد، افزود: از سال‌های گذشته در جهت اقتصادمقاومتی که فرمایش مقام معظم رهبرنماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی ی بوده آغاز به‌کار کردیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تصریح کرد: در همین جهت طرح رونق را که یکی از عمده‌ترین کارها بوده در راستای نوسازی و بازسازی تجهیزات تولیدی و همچنین نیاز سرمایه در گردش و سرمایه ثابت اجرایی کرده و در نهایت قدم‌های خوبی برداشته شده است، استان اصفهان در این راستا هم در سال 95 و هم در سال 96 جزء رتبه‌های بسیار خوب کشوری بوده است.

وی گفت: توصیه ما به تولیدکنندگان این است که همیشه از لحاظ تجهیزات و تکنولوژی به روز باشند و بتوانند با تکنولوژی و کیفیت بالاتری تولیدات خود را انجام دهند، هر چند با توجه به تحریم‌هایی که در سال‌های گذشته با آن روبه‌رو بوده و هستیم در بحث‌های بازسازی و نوسازی عقب ماندیم که از سال گذشته این کار به صورت جدی دنبال شده تا بتوانیم بازسازی و نوسازی بیشتری در صنایع مختلف داشته باشیم.

احمدیه ادامه داد: در این راستا گام‌های خوبی برداشته شده ولی هنوز نیاز به برنامه‌های دقیق است تا بتوانیم کیفیت کالا را به گونه‌ای بالا ببریم که نه تنها در مصرف داخل بلکه به اقصی نقاط دنیا بازارهای جدیدی را تعریف و هدف‌گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از کالاهای ایرانی قابلیت رقابت با کالاهای خارجی را دارند، بیان کرد: ما می‌توانیم در برخی از کالاها با دیگر کشورها رقابت کنیم در این راستا باید گفت به برخی از بازارهای اروپا کالا ارسال می‌کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خاطرنشان کرد: قطعاً هنوز در بحث تولید عقب هستیم ولی باید تلاش کنیم تا بتوانیم فضای کسب و کار را به گونه‌ای برای تولیدکننده ایجاد کنیم که دغدغه‌ای به جز تولید نداشته باشد.

وی با بیان اینکه بانک‌های ما هنوز مشکلات بسیاری دارند، گفت: چگونگی اخذ تسهیلات، تضمین تسهیلات و مدارک و استعلامات مورد نیاز از دستگاه‌های مختلف عمدتاً مشکلاتی است که بر سر راه یک تسهیلات گیرنده که قصد تولید دارد، وجود دارد.

احمدیه ادامه داد: در این راستا در سال 95 بیشترین تسهیلات را نزدیک به 830 میلیارد تومان از طریق طرح رونق واگذار کردیم که بیشترین تسهیلات در کشور بود و در استان بعد از ما حدود 500 میلیارد تومان تسهیلات واگذار شده بود.

وی اظهار داشت: همچنین در سال 96 حدود 422 میلیارد تومان در راستای طرح رونق واگذار کردیم و مستقیماً بانک‌ها حدود 1300 ملیارد تومان توانستند تسهیلات بدهند که در مجموع حدود 1800 میلیارد تومان در سال 96 به بخش خصوصی و بخش تولید تسهیلات تزریق کردیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اضافه کرد: نمی‌توان گفت هنوز رونق کامل ایجاد شده است اما به دنبال این هستیم که با ایجاد بازارهای هدف رونق ایجاد کنیم اگر بازار تشنه‌ای وجود داشته باشد قطعاً تولیدکننده رغبت پیدا می‌کند و می‌تواند با کیفیت بیشتر و بهتر تولید کرده و نبض بازار را به دست بگیرد و کار خود را توسعه دهد.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار