يكه‌تازي معاون شهردار مستعفي براي خالي كردن جيب شهروندان
کد خبر: 901228
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mRw
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱

بنابر برخی اخبار شهرداري مي‌خواهد طرح جديد ترافيك را از اول ارديبهشت عملياتي كند كه هنوز حرف و حديث‌ها و ابهامات بسياري در اجرايي كردن اين طرح مطرح است؛ در همین رابطه معاون شهرار مستعفي اعلام كرده‌ افرادي كه مي‌خواهند وارد محدوده طرح شوند بايد علاوه بر ثبت‌نام در سامانه طرح، مبلغ يك ميليون تومان در حساب شهروندي خود شارژ داشته باشند.
اين سخنان در حالي بيان مي‌شود كه بارها از سوي مسئولان حوزه حمل‌ونقل شهرداري و اعضاي شورا مطرح شده است كه طرح جديد درآمدزايي براي شهرداري نخواهد داشت. با اين سخنان ضد و نقيض شهروندان مانده‌اند كه آيا دم‌خروس را باور كنند يا قسم حضرت عباس را.
پورسيد‌آقايي اعلام كرده است كه تمامي متقاضيان بايد يك ميليون تومان شارژ داشته باشند،‌اين سخنان با وعده‌هاي شهردار مستعفي كه اعلام كرده بود براي خدمت به شهر آمده‌،همخواني ندارد، بلكه حتي به ضرر قشرهاي مختلف و ضعيف شهروندان نيز تمام شده است. به گونه‌اي كه نامه‌نگاري با انجمن معلولان براي شارژ كارت شهروندي با اعتراض اين افراد روبه‌رو و معاون شهردار مجبور به عقب‌نشيني شد و در تازه‌ترين اظهارنظر اعلام كرد كه فقط معلولان و بيماران خاص نبايد پولي را در كارت خود شارژ كنند.
تصميم‌ شهرداري براي حبس كردن يك ميليون تومان از پول شهروندان در حالي صورت مي‌گيرد كه شايد عده‌اي كه در اين طرح ثبت‌نام‌ كرده‌اند،‌هيچ‌گاه وارد محدوده طرح نشوند.
متأسفانه معاون شهردار مستعفي در روزهاي آخر تصدي نجفي بر شهرداري نيز حاضر نيست از تصميم و لجاجت‌‌هاي خود دست بكشد و رفتارهاي سليقه‌اي خود را اصلاح كند.
رفتارهاي يكسويه و ناپخته معاون ترافيك شهرداري تهران در اين چند ماه سبب شده است تا بسياري از شهروندان ساكن در محدوده طرح و رانندگان استفاده کننده از طرح ترافيك ‌ به نابساماني در شهر اعتراض كنند.
اينكه شهرداري بخواهد كم‌كاري و ناكارآمدي خود را از جيب شهروندان خرج كند به نوعي ظلم به شهروندان، قشرهاي متوسط و ضعيف است كه حتي بعضاً در درآمد روزانه خود نيز درمانده‌اند.
گويا اينگونه برخورد سلبي با شهروندان به نوعي زورگويي به صاحبان شهر است كه اين امر در درازمدت عواقب نامناسبي را به همراه خواهد داشت و از ميزان مشاركت شهروندان در اداره شهر خواهد كاست.
يكه‌تازي معاون ترافيكي شهردار در اجراي يك طرح كه نيازمند همراهي شهروندان است، نشان از ناآشنايي اين فرد به شهر و شهروندان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار