جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کامیاران پايان يافت
کد خبر: 900724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mJo
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
با معرفی برترین‌های
چوزان، قمچان، جوراب‌بازی، قلان، گرزان، طناب‌کشی، مسابقه خنده، حمل اشیای قدیمی و سنتی و پخت و پز غذاهای گیاهی بهاره محلی از برنامه‌هایی بود که در این جشنواره در حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی اجرا شد.

به گزارش جوان از کردستان، جشنواره ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی پس از انجام بازی‌های بومی محلی، موسیقی، نمایشگاه غذاهای محلی، ورزش‌های سنتی در بخش مردان و زنان، شامگاه جمعه با معرفی برترین‌ها در روستای الک از توابع کامیاران پایان یافت.

این جشنواره با استقبال پرشور مردم شهرستان کامیاران و مردان و زنان روستای الک همراه شد و با انجام برنامه‌های شاد و مفرح فضایی به یادماندنی در بخش بازی‌های بومی محلی و به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی از سوی شرکتکنندگان به اجرا در آمد.

چوزان، قمچان، جوراب‌بازی، قلان، گرزان، طناب‌کشی، مسابقه خنده، حمل اشیای قدیمی و سنتی و پخت و پز غذاهای گیاهی بهاره محلی از برنامه‌هایی بود که در این جشنواره در حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی اجرا شد.

در بخش مردان بازی محلی چوزان، علی عزیزپور و علی پرویزی، در جوراب‌بازی، محمد قلعه، عثمان کریمی و هادی رضایی، قلان: پیام یوسفی، محمدیوسفی و محمد دشتی، گُرزان: مهدی پرویزی، حمیدپرویزی و هوشنگ یوسفی، طناب‌کشی: فایق فیضی، مهدی رضایی، نریمان پرویزی، عیسی فیضی و معین پرویزی و مسابقه خنده، مهدی رضایی مقام‌های برتر را کسب کردند.

همچنین در بخش بانوان، بازی محلی قمچان: آیلا مرادی و صنم پرویزی، حمل اشیای قدیمی و سنتی: نارین پرویزی، سولماز پرویزی و آرزو کریمی، پخت و پز غذاهای گیاهی بهاره محلی: سلما کریمی، ایران پرویزی و پوران پرویزی مقام نخست را کسب کردند.

به نفرات برتر بخش مختلف این جشنواره جوایز نقدی از سوی اداره ورزش و جوانان و هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی شهرستان کامیاران اهدا شد.

این جشنواره به همت اداره ورزش و جوانان و هیأت ورزش و بازی‌های بومی محلی شهرستان و با همکاری همکاری اداره‌کل ورزش و جوانان و هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان کردستان، حوزه شهید کاوه، شورای اسلامی و دهیاری الک و بهزیستی شهرستان برگزار شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی