تداوم همكاري‌ ایران و روسیه تا نابودي كامل تروريست‌ها در سوريه
کد خبر: 900462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mFa
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
در ديدار وزراي دفاع 2 کشور مطرح شد
امير حاتمي با بيان اينكه همكاري‌هاي ايران و روسيه ‌تا نابودي كامل تروريسم در سوريه ادامه خواهد داشت، گفت: ‌همكاري‌هاي دو كشور ‌براساس عهدي كه براي نابودي تروريسم بسته بوديم انجام شد و بر عهد خود ‌با روسيه در اين زمينه ‌وفاداريم.

به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع، وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در نخستين روز سفر به روسيه براي شركت در كنفرانس امنيتي مسكو، با سرگئي شايگو وزير دفاع روسيه ديدار و گفت‌و‌گو كرد.
امير سرتيپ حاتمي در اين ‌ديدار‌ با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران ‌براي ‌كنفرانس امنيتي بين‌المللي مسكو اهميت خاصي قائل بوده و در تمام دوره‌هاي كنفرانس شركت ‌داشته ‌است، اظهار داشت: ‌در چهار كنفرانس ‌امنيتي مسكو‌ ‌وزير دفاع سابق‌ شركت كرده بود و‌ در اين دوره من حضور دارم. ‌
وي در بخش ديگري از سخنان خود با تبريك برگزاري ‌انتخابات باشكوه رياست جمهوري روسيه ‌به دولت، وزير دفاع و ملت روسيه افزود: از تلاش‌هاي شما براي توسعه همكاري‌ها بين روسيه و جمهوري اسلامي ايران ‌تشكر مي‌كنم.
وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در همين زمينه تأكيد كرد: همكاري‌هاي دو كشور در چارچوب موافقتنامه همكاري‌هاي نظامي بين جمهوري اسلامي ايران و فدراسيون روسيه كه در سال 2015 امضا شد، رشد خوبي داشته است. ‌
امير سرتيپ ‌حاتمي در ادامه با بيان اينكه همكاري‌هاي ايران و روسيه ‌تا نابودي كامل تروريسم در سوريه ادامه خواهد داشت، اضافه كرد: ‌همكاري‌هاي دو كشور ‌براساس عهدي كه براي نابودي تروريسم بسته بوديم انجام شد و بر عهد خود ‌با روسيه در اين زمينه ‌وفاداريم.
وزير دفاع روسيه نيز ‌با تشكر از پذيرش دعوت ايران براي حضور در كنفرانس امنيتي مسكو گفت: جمهوري اسلامي ايران و روسيه با همكاري يكديگر موفق شدند ‌بخش اعظمي از سوريه را از دست تروريست‌ها آزاد كنند. ‌
سرگئي شايگو‌ با اشاره به اينكه موضوعات مختلفي براي توسعه همكاري‌ها بين روسيه و ايران داريم، تصريح كرد: ‌براي تقويت امنيت در منطقه و به ويژه بازگرداندن آوارگان و حيات در سوريه بايد بحث‌ شود.
وي اضافه كرد: در كنفرانس امنيتي مسكو ‌درباره موضوعاتي كه در اجلاس رؤساي جمهوري ايران، روسيه و تركيه در آنكارا ‌مورد بحث قرار خواهد گرفت به رايزني‌هاي خود ادامه مي‌دهيم.

همكاري ايران، روسيه و سوريه توطئه‌هاي زيادي را خنثي كرد

امير حاتمي وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران همچنين در ديدار با تبره كلژنرال آندره راوكوف وزير دفاع بلاروس، ضمن ابرا‌‌ز ‌علاقه از توسعه تعاملات دفاعي نظامي بين ايران و بلاروس گفت: اميدواريم مناسبات دفاعي و نظامي دو كشور نيز متناسب با روابط سياسي في مابين توسعه یابد و در آينده شاهد تشكيل نشست‌هاي كارشناسي و تخصصي بين دو كشور باشيم. وي به همكاري‌هاي سه جانبه ايران، روسيه و سوريه و اخيراً تركيه در مبارزه با تروريسم در سال‌هاي اخير اشاره كرد و اظهار داشت: بحمدالله توانسته‌ايم با همكاري‌هاي مشترك توطئه‌هاي زيادي را در منطقه خنثي كنيم.
حاتمي با اشاره به تحريم‌هاي ساليان اخير عليه جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: كشورمان توانسته تحريم‌ها و محاصره‌هاي اقتصادي را به فرصت تبديل و با خوداتكايي همه نيازهاي داخلي را برطرف كند.
وزير دفاع بلاروس نيز در اين ديدار با ابراز علاقه از همكاري و تعامل با جمهوري اسلامي ايران، تعاملات دوجانبه را پويا و رو به گسترش توصيف كرد.
تبره كلژنرال آندره راوكوف ‌با ابراز علاقه جهت توسعه همكاري‌هاي دفاعي و نظامي دو كشور تصريح كرد: اميدواريم با تشكيل كميسيون‌هاي همكاري‌هاي مشترك با حضور كارشناسان و متخصصان فني و نظامي دو كشور، همكاري‌هاي دوجانبه را‌ گسترش دهيم.
وزير دفاع بلاروس در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: همواره از نقش‌آفريني ايران در مبارزه و مقابله با تروريسم حمايت و آن را تحسين كرد‌ه‌ايم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار