سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو هدررفت است
کد خبر: 900365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mE1
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
نماینده مردم شبستر
نماینده مردم شبستر در مجلس با تأکید به اینکه راهی که در تولید خودرو می‌رویم، بیراهه بوده و هدررفت محسوب می‌شود،‌گفت:‌ با انحصاری کردن‌های چند جانبه نتوانستیم کاری از پیش ببریم چرا که صنعت خودروی ما قابل رقابت نیست ولی باز هم هزینه در این صنعت صرف سرپا نگهداشتن آن می‌شود.

معصومه آقاپور اظهار کرد:‌ در تحقق شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی، باید مردم و مسؤولان هر دو همت کنند. 

وی افزود: اگر می‌خواهیم شعار سال تحقق یابد، باید در رابطه با مردم حتماً کار فرهنگی انجام گیرد یعنی فرهنگ مصرف کالای ایرانی در بین مردم رواج داشته باشد چرا که ما باید خودمان را موظف به استفاده از کالای ایرانی بدانیم. 

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خیلی از کالاهای چینی وجود دارد که کیفیت کمتری نسبت به کالای ایرانی دارند ولی به علت اینکه ما مزیت نسبی در قیمت نداریم، مردم روی به این کالاهای بنجل می‌آورند،‌ گفت:‌ ما باید در شاخه مزیت نسبی قیمت تلاش کنیم و البته مردم نیز خود را مقید به استفاده از کالای ایرانی کنند.

برند کالاها برای برخی به شخصیت تبدیل شده است/ واردات چندین تن رول مارک برای زدن روی کالاهای ایرانی

‌وی با اشاره به اینکه برند کالاها برای برخی به یک شخصیت تبدیل شده است،‌ تصریح کرد: متاسفانه سالانه چندین تن مارک به صورت رول وارد کشور می‌شود تا روی اجناس زده شود و به صورت برند به فروش برسد. 

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ متاسفانه تولیدکننده داخلی با برند خود نمی‌تواند کالایی را عرضه کند، از این‌رو با برندهای خارجی اقدام به فروش کالاهای خود می‌کند. 

ایرانی‌ها پول کالا نمی‌دهند بلکه پول برند می‌دهند

وی با تأکید بر اینکه یک طبقه خاصی از مردم در ایران پول کالا نمی‌دهند بلکه پول برند می‌دهند تا شخصیت‌آفرینی کنند،‌ تصریح کرد: این یک موضوع فاجعه‌بار در کشور است که باید این فرهنگ تغییر یابد و به سمت حمایت از کالای داخلی برود.

آقاپور اذعان داشت: تولیدکننده باید از نظر کیفیت و قیمت، تولید باارزش داشته باشد ولی متاسفانه تولیدکننده‌های ما بیشتر اهداف فروش کالا را دارند و اصلاً به موضوع مشتری‌مداری، رضایت‌مندی، بازارسنجی و بازارشناسی هیچ توجهی ندارند. 

وی افزود:‌ با توجه به اینکه دین اکثر مردم چین، بودایی است اما تسبیح و مهر مختص مسلمانان در چین تولید می‌شود که نشان می‌دهد چین با بازارشناسی دقیق، بازار مسلمانان را در اختیار گرفته است.

رتبه شاخص ایران در بین ۱۵۹ کشور از نظر امنیت سرمایه‌گذاری، ۱۲۴ است

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت‌وگو با اشاره به اینکه مسؤولان و قانون‌گذاران در مجلس باید در راستای تسهیل قوانین برای امنیت کسب و کار تلاش کنند،‌ افزود:‌ ما به عنوان قانون‌گذار باید در آخر سال بگوییم اگر رتبه شاخص ایران در بین ۱۵۹ کشور از نظر امنیت سرمایه‌گذاری، ۱۲۴ است چه کار باید بکنیم که در سال دیگر این شاخص به زیر ۱۰۰ برود. 

‌وی با بیان اینکه دولت و ملت باید بدانند قرار نیست در همه شاخه‌ها یک صنعت تولیدکننده باشیم،‌ گفت: برای نمونه کشورهای پیشرفته روی برخی چیزهایی که مزیت نسبی برای آنها داشته و یا منابع آن را دارند، دست به تولید می‌زنند. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد:‌ قرار بر این نیست که در همه چیز تولیدکننده باشیم بلکه باید در مواردی که وضعیت نسبی دارند، تمرکز کنیم و دولت هم باید روی این موضوعات تمرکز کند تا بتوان در دنیا حرفی برای گفتن از نظر تولید داشته باشیم. 

راهی که در تولید می‌رویم بیراهه بوده و یک هدررفت محسوب می‌شود/ سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو هدررفت است

وی با تأکید به اینکه راهی که در تولید خودرو می‌رویم، بیراهه بوده و یک هدررفت محسوب می‌شود،‌بیان د اشت:‌ برای نمونه در تجارت خودرو نمی‌توانیم یک تولیدکننده موفق باشیم چرا که با انحصاری کردن‌های چند جانبه  نتوانستیم کاری از پیش ببریم و صنعت خودروی ما قابل رقابت نیست ولی باز هم هزینه در این صنعت برای سرپا نگه‌داشتن آن می‌شود.

آقاپور ابراز کرد:‌ با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی برای ما ارزآوری چند برابری دارد و منابع آن در کشور وجود دارد، می‌توان به تبع آن نفت خام را به سایر کشورها صادر کنیم، باید پرسید چرا سرمایه‌گذاری در این زمینه اتفاق نمی‌افتد تا کارگران به این سمت سوق پیدا کنند.

وی تصریح کرد:‌ ما در داخل کشتی تجارت جهانی بوده و در حال حرکت هستیم و باید سکان این کشتی و قطب‌نمای آن با تکنولوژی روز همراه باشد البته هدف این کشتی نیز باید مشخص شده و درست هدایت شود.

باید فرهنگ استفاده از برند ایرانی در کشور رایج شود

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ استفاده از برند ایرانی در کشور رایج شود،‌ گفت:‌این یک فاجعه است که جنس ایرانی را خود مردم پس بزنند. 

وی با ابراز تاسف از اینکه ‌کالای ایرانی خریداری نمی‌شود تا وقتی که فروشنده می‌گوید جنس صادراتی است، بلافاصله کالا به فروش می‌رسد،‌ یادآور شد: این موضوع کم‌ارزش شمردن مشتری است. 

 آقاپور خاطرنشان کرد:‌ مسؤولان و مردم دست از پاسخ‌سازی بردارند و پاسخگو باشند زیرا در غیر این صورت شعار سال در حرف باقی خواهد ماند. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار