ظرفیت گردشگری مذهبی در استان اصفهان بسیار عظیم و بزرگ است
کد خبر: 900238
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mBy
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان:
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان استان اصفهان و استفاده از ظرفیت گردشگری بقاع متبرکه منجر به ارتقاء فرهنگ دینی و مذهبی جامعه می شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، فریدون اللهیاری اظهار داشت: همکاری های بین میراث فرهنگی و گردشکری و اداره اوقاف سطح گسترده ای دارد و این امر به دلیل وجود بخش مهم و عمده ای از آثار تاریخی استان اصفهان است که از موقوفات و همچنین از امامزادگان جلیل القدر هستند و این موضوع نیز باعث شده تا یکی از انواع گردشگری با عنوان گردشگری مذهبی و زیارتی در استان اصفهان رایج شود.

وی تصریح کرد: گردشگری مذهبی در استان اصفهان از یک ظرفیت بزرگ و عظیمی برخوردار است و ما باید یک بخشی از این موضوع را از طریق معرفی و بخش دیگر آن را از طریق برنامه هایی که اجرا می کنیم محقق نماییم زیرا که کیفیت برنامه ها می تواند در این راستا بسیار مهم و تاثیرگذار باشد و زمینه را برای تکرار سفر مسافران و زائران اماکن متبرکه برای دفعات را محیا نماییم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: باید محورهای جدید گردشگری مذهبی را تعریف کنیم و در کنار آن تاسیسات و امکانات و زیر ساخت های مناسب آن را نیز محیا کنیم و برای دستیابی به این هدف نیز برنامه ریزی و سیاستگذاری های لازم انجام شود.

فریدون اللهیاری در ادامه به نقش رسانه ها در امر گسترش گردشگری مذهبی اشاره کرد و گفت: باید جهت تبلیغ و معرفی این اماکن متبرکه و همچنین بازگو کردن ظرفیت های موجود در این بخش از ابزارهای مختلفی همچون رسانه استفاده کرد.

وی  ابراز نمود : در استان اصفهان می توانیم محورهای گردشگری مذهبی زیادی را تعریف کنیم به عنوان مثال امامزاده آقا علی عباس(ع) در استان اصفهان ظرفیت آن را دارد تا یکی از محورهای گردشگری مذهبی بزرگ در استان اصفهان باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه افزود: ما باید از ظرفیت گردشگری مذهبی در جهت ارتقاء فرهنگی جامعه استفاده کنیم زیرا فضای معنوی که در اماکن متبرکه وجود دارد باعث زمینه معرفتی برای افراد جامعه می شود و بسیار موثر و تاثیرگذار است.

فریدون اللهیاری در ادامه اجرای طرح آرامش بهاری توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ایام نوروز در جوار بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اداره اوقاف و امور خیریه در ایام نوروز در زمینه ارائه خدمات به مسافران و زائران ورود بسیار موثر و جدی داشته است که این موضوع نیز در امر توسعه گردشگری مذهبی بسیار کمک می کند.

وی ادامه داد: اجرای طرح آرامش بهاری در اماکن متبرکه براساس آموزه های دینی که در اسلام داریم همواره ما را با یاد خداوند و با و توسل به ائمه اطهار و معصومین(ع) باعث می شود تا در دل قلب ما اطمینانی توامان با آرامش به وجود بیاید و برنامه هایی که توسط اداره اوقاف و امور خیریه نیز که در این ایام در جوار اماکن متبرکه اجرا می شود برنامه های بسیار خوب و موثر باشند که در تعالی معنوی، فکری و فرهنگی جامعه بسیار موثر و تاثیرگذار هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد:  در فرهنگ دینی ما یک بخشی از فلسفله سفر مربوط به آفاق است و بخشی دیگر از آن انفس است و در واقع بخش انفس آن با تعالی معنوی و برنامه های معنوی و ارزشمندی کسب می شود که اداره اوقاف و امور خیریه این موضوع را با اجرای طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه محقق کرده است.

فریدون اللهیاری در ادامه گفت: خوشبختانه در سال های اخیر اقدامات خوبی در راستای گسترش گردشگری مذهبی در استان صورت گرفته است اما با توجه به اینکه ظرفیت های ما در این زمینه بسیار زیاد و گسترده است همچنان نسبت به استعدادها و ظرفیت هایی که داریم فاصله زیادی تا نقطه مطلوب در این زمینه وجود دارد و باید زیرساخت های لازم را جهت توسعه گردشگری مذهبی در جوار اماکن متبرکه گسترش دهیم تا بتوانیم این از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنیم.

وی در ادامه به نقش گردشگری مذهبی در توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: با توسعه گردشگری مذهبی می توانیم اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال را در کشور بیش از پیش محقق کنیم و این امر نیازمند سیاستگذاری، برنامه ریزی و تعامل و همکاری بین دستگاه ها است که خوشبختانه برای تحقق این موضوع کارهای خوبی شروع شده و تلاش های خوبی نیز در حال انجام است و امیدواریم که در آینده نزدیک این موضوع نیز محقق شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: گردشگری و به خصوص گردشگری مذهبی می تواند پیام فرهنگ اسلامی و شیعه ما را به مردم سراسر دنیا منتقل کند و این امری بسیار مهم است که ما باید از ظرفیت آن جهت مبارزه با ایران هراسی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار