وقتي سنگ بنايي از ابتدا اشتباه گذاشته شود، روندهاي غلط ادامه مي يابد
کد خبر: 898207
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lfD
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
شهردار اصفهان:
شهردار اصفهان گفت: برگزاري جشن ها و مراسم، هزينه هاي غيرکارشناسي، واگذاري خدمات، مشکلات بيمه، کرايه وسايل نقليه اداري و افزايش وسايل نقليه استيجاري به بودجه تحميل شده که حاصل آن شرايط امروز است. نمونه ديگر صدور بيش از 9 هزار و 900 سپاس کارت براي پرسنل در يک دوره بوده که طبق آخرين آمار اين ميزان به 20 هزار نفر رسيده و همين موارد، بودجه امروز را با مشکلات زيادي مواجه مي سازد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، شهردار اصفهان در جلسه علني شورای شهر و در جريان بررسی لایحه اصلاح بودجه سال ۹۶ شهرداری، اظهار کرد: در سال 95 درصد تغييرات ايجاد شده در اصلاح بودجه بيش از 25 درصد و سال قبل از آن بيش از 30 درصد بوده است. اين در حاليست که در اصلاح بودجه امسال تنها 11 درصد تغييرات ايجاد شده که 8 درصد آن نيز به بودجه هاي جاري مربوط مي شود.

قدرت الله نوروزي با بيان اينکه معتقدم همين درصد تغيير نيز زياد است، تصريح کرد: وقتي سنگ بنايي از ابتدا اشتباه گذاشته شود، روندهاي غلط ادامه مي يابد و تغيير آن سخت است. به عنوان نمونه پيش از اين هزينه هاي بسياري در بخش هاي مختلف مانند برگزاري جشن ها و مراسم، هزينه هاي غيرکارشناسي، واگذاري خدمات، مشکلات بيمه، کرايه وسايل نقليه اداري و افزايش وسايل نقليه استيجاري به بودجه تحميل شده که حاصل آن شرايط امروز است. نمونه ديگر صدور بيش از 9 هزار و 900 سپاس کارت براي پرسنل در يک دوره بوده که طبق آخرين آمار اين ميزان به 20 هزار نفر رسيده و همين موارد، بودجه امروز را با مشکلات زيادي مواجه مي سازد.  نوروزي اضافه کرد: نمي توان بر تدوين کننده بودجه در معاونت برنامه ريزي اشکالي وارد دانست بلکه بايد علت اين امر را در تصميم گيري ها، سياست ها، دستورها و هزينه هاي نابه جاي گذشته جست و جو کرد.

وي روند برنامه ريزي شهرداري در حوزه مالي را رو به بهبود دانست و افزود: بودجه ريزي عملکردي و کميته تخصيص در اين زمينه فعال شده تا با اولويت بندي ها و اصلاح اين مسايل در سال آينده، با کمترين مشکل مواجه شويم و سير بهبود بودجه در تدوين نظارت و هزينه ها اعمال گردد.

شهردار اصفهان با بيان اين که باید روندی آغاز شود که شاهد افزایش بودجه‌های جاری در اصلاح بودجه نباشیم، اعلام کرد: از ۶۶ میلیارد تومان مبلغ مربوط به کل اصلاح بودجه سال ۹۶، ۲۰ میلیارد تومان مربوط به اوراق مشارکت و دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فقط مربوط به جشنی است که سال گذشته در شهر رؤیاها برگزار شده است.

وي با بیان اینکه بلای اصلاح بودجه به جان همه نهادهای دولتی و خصوصی افتاده اما شهرداری اصفهان در سال آینده به دنبال عملیاتی کردن بودجه به صورت دقیق است، ادامه داد: آنچه که از بودجه های فرهنگی کسر شده، مربوط به بخش‌هایی است که تا به حال برای آنها هزینه اي صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: از سال آینده با ایجاد شیوه سیستماتیک، بودجه ریزی عملکردی و فعال سازی کمیته تخصیص اعتبار شهرداری، این مسايل بسیار کاهش خواهد يافت و امیدواریم روند بودجه ریزی به عنوان الگویی برای همه شهرها مطرح شود.

شهردار اصفهان تأکید کرد: تصویب اصلاح بودجه به معنای حکم برائت کسانی که تخلف کرده اند نیست. باب پیگیری برای همه اعضای شورا باز است، زیرا ماهیت کار اجرایی مصون از خطا نیست و امیدواریم بودجه سال آینده را بهتر از سال قبل اجرایی کنیم.

شایان ذکراست در اين جلسه لایحه اصلاح بودجه سال ۹۶ شهرداری اصفهان با ۹ رأی موافق و چهار رأی مخالف به تصویب رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار