کد خبر: 870720
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003eVs
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان تاثیری در کاهش فشارهای اجتماعی ندارد، گفت: این اقدام تنها پاک کردن صورت مسئله است.
زهرا ساعی در خصوص حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان مطلقه اظهار داشت: نگاه و فرهنگ «طلاق» در کشور ما مذموم است، در گذشته به هیچ عنوان خانواده‌ها حاضر به «طلاق» فرزندان خود نمی‌شدند اما هم‌اکنون به راحتی اتفاق می‌افتد در واقع در سال‌های اخیر قباحت این کار نسبت به گذشته کمتر شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این حال پدیده «طلاق» هنوز به لحاظ پذیرش اجتماعی با مشکلاتی روبه روست، حذف واژه «طلاق» از شناسنامه هم جهت رفع نگاه‌های متفاوت و کاهش فشارهای اجتماعی مطرح شده در حالی که این اقدام خود آسیب‌زاست.

وی افزود: در حقیقت حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان موضوعات دیگر را تحت شعاع قرار می‌دهد، به خصوص اعتماد عمومی و ازدواج‌های مجدد را خدشه‌دار می‌کند. از این رو برای جلوگیری از افزایش شک و تردید‌ها به موضوع ازدواج باید از حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان صرف‌نظر شود.

ساعی معتقد است، حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان تنها پاک کردن صورت مسئله است زیرا کسی که «طلاق» گرفته باید این موضوع را بپذیرد و با پاک کردن این واژه از شناسنامه، تغییری در احوال و نگا‌ه‌ها به این افراد صورت نمی‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسؤولان سازمان ثبت احوال باید کارشناسانه و با تامل به این موضوع بپردازند، حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان مشکلی از مشکلات زنان مطلقه کم نمی‌کند.

رئیس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش‌نویس حذف واژه «طلاق» از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه «طلاق» از شناسنامه خانم‌هایی که عقد کرده‌اند اما دوشیزه هستند حذف می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر