ویترین‌های زیبا میزبان کتاب‌های سبز
کد خبر: 859178
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003bVi
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
تعداد فروشگاه‌های کتاب به‌نشر افزایش می‌یابد؛
این روزها از هر خیابان و کوچه و پس کوچه‌ای در پایتخت و سایر شهرها عبور کنی، ده ها مغازه فست فود می‌بینی که سرشان حسابی شلوغ است و حتی برخی از همین جوان‌های آینده ساز ما، مشتری ثابت آن‌ها هستند، اما در مقابل اگر در همین خیابان‌ها چشمت را تیز کنی شاید نتوانی حتی یک مغازه کتابفروشی هم پیدا کنی، اگر هم در یک خیابان یک فروشگاه کتاب پیدا شود، گرد و غبار غفلت و نامهربانی حسابی رویش نشسته است.

ویترنی برای دیده شدن نیست

می گویند هر کالایی برای دیده شدن به یک ویترین مناسب احتیاج دارد، ویترین که نباشد، کالا به چشم خریدار نمی‌آید. ویترین کتاب هم کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های کتاب است که این روزها یکی پس از دیگری در حال بسته شدن است و صاحبان آن ترجیح می‌دهند که شغلشان را عوض کنند تا شاید اندک درآمدی داشته باشند.

در این بین انتشارات آستان قدس رضوی (به‌نشر) که حدود سه دهه می‌شود، وارد عرصه تولید و عرضه کتاب شده، تلاش دارد تا با ایجاد فروشگاه‌های جدید کتاب و محصولات فرهنگی کمی از این خلأ را جبران کند.

حسین سعیدی؛ مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ما می گوید: توسعه و ایجاد فروشگاه‌های جدید کتاب در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ کشور در دستور کار این انتشارات قرار گرفته است.

 

دسترسی راحت به کتاب

وی با بیان اینکه باید کتاب به عنوان یک کالای فرهنگی مانند سایر کالاها به‌راحتی در دسترس عموم افراد قرار بگیرد، معتقد است: توسعه و ایجاد مراکز کتاب و محصولات فرهنگی در شهرها و استان‌های مختلف در پُر کردن این خلأ و گسترش فرهنگ مطالعه تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به‌نشر در مجموع 15 فروشگاه در سطح کشور دارد، بیان می‌کند: از این تعداد، 11 فروشگاه در مشهد واقع شده است و در شهرهای تهران، گرگان، نیشابور و درگز نیز یک مرکز نمایندگی فروش بهنشر وجود دارد.

 

افزایش 100 فروشگاه

مدیرعامل به نشر با بیان اینکه تلاش می‌شود تعداد نمایندگی‌های فروش این انتشارات تا پایان سال جاری به یکصد فروشگاه در سطح کشور برسد، می‌گوید: این مرکز به عنوان بزرگترین ناشر شرق کشور تلاش دارد تا در تمام استان‌های کشور نمایندگی فروش خود را مستقر کند که در فاز نخست این طرح توسعه که همزمان با ایام دهه کرامت رضوی اجرا خواهد شد، تعداد هشت فروشگاه به نمایندگی‌های به‌نشر در هشت مرکز استان اضافه می‌شود و تعداد فروشگاه‌های این انتشارات از 15 به 23 فروشگاه افزایش خواهد یافت.

سعیدی در ادامه شهرهای اصفهان، شیراز، ساری، اهواز، اراک، قزوین، بجنورد، بیرجند، تربت حیدریه و قوچان را به عنوان گزینه‌های در حال بررسی برشمرد که به احتمال زیاد فاز نخست طرح توسعه فروشگاه‌های بهنشر در آن‌ها اجرا می‌شود.

 

راه‌های ارتباطی

وی در پایان  ابراز می‌دارد: عموم علاقهمندان برای مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr  نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی