حضور پرخروش مردمی در22بهمن ، تجلی پیروزی مستضعفان بر مستکبران است
کد خبر: 837983
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Vzr
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
معاون وزیر امور خارجه کشور در بجنورد
معاون وزیر امور خارجه کشور در جمع راهپیمایان انقلابی و پرشور مرکز خراسان شمالی پیش از خطبه های نماز جمعه، گفت: از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی ایران تاکنون در تمامی مناسبت ها از جمله 22 بهمن شاهد حضور پرخروش مردمی در صحنه بوده ایم که این حضور، تجلی پیروزی مستضعفان بر مستکبران است.
سید محمد هاشمی

به گزارش خبرنگار جوان معاون وزیر امور خارجه کشور در جمع راهپیمایان انقلابی و پرشور مرکز خراسان شمالی پیش از خطبه های نماز جمعه، گفت: از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی ایران تاکنون در تمامی مناسبت ها از جمله 22 بهمن شاهد حضور پرخروش مردمی در صحنه بوده ایم که این حضور، تجلی پیروزی مستضعفان بر مستکبران است.

حسن قشقاوی در بخشی دیگر از سخن خود، استقلال سیاسی جمهوری اسلامی ایران درعرصه بین المللی را ارمغان انقلاب اسلامی سال 57 برشمرد و گفت: دست یابی به اسقلال، یکی از مهم ترین اهدافی بود که مردم ما در شعار اسقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دنبال می کردند.

وی افزود: ایران اسلامی در سایه ولایت‌فقیه و تحت امر ایشان تاکنون به توفیقات زیادی دست‌یافته و کشور از گزند و توطئه‌های دشمنان در امان مانده و بدون دخالت سایر کشورها استقلال خود را حفظ کرده است.

معاون وزیر امور خارجه کشور در ادامه به سیاست فعال کشورمان در عرصه دیپلماسی خارجی اشاره و تصریح کرد: اکنون شاهد هستیم که ایران در ماجرای حل مشکل سوریه به عنوان کشور تاثیرگذار و تعیین کننده شناخته می شود.

حسن قشقاوی اظهار داشت: پیش‌ازاین برخی از کشورها به‌منظور تحقیر ملت ایران در برخی نشست‌ها نماینده کشورمان را دعوت نمی‌کردند اما حال شرایط به‌گونه‌ای شده که ما تصمیم‌گیرنده بسیاری از مسائل و حلال مشکلات هستیم.

وی افزود: کشور ایران برای حقوق و تمامیت ارضی تمام همسایه‌های خود ارزش قائل است و در موازات همین موضوع در مقابل بی‌احترامی‌ها به کشور و ملت ایران نیز محکم می‌ایستد.

معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه کشور بابیان اینکه استقلال به‌عنوان یکی از شعارهای عالی انقلاب اسلامی در کنار آزادی و جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب از سوی مردم شعار داده می‌شد، گفت: در سال‌های قبل از انقلاب نیز مردم با این شعار، در جهت حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی هدف‌های خود را تعیین می‌کردند.

حسن قشقاوی در جمع راهپیمایان 22 بهمن بجنورد بیان کرد: در رژیم ستم‌شاهی اختلاف و تفرقه بین اقشار مختلف مردم را شاهد بودیم که دشمن به‌عنوان یک شگرد از آن‌ سو استفاده می‌کرد اما عاقبت کاربر اساس آموزه‌های قرآن کریم، سرنگونی استبداد و پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی قطعنامه ۵۹۸ را مورداشاره قرارداد و افزود: در این قطعنامه هم که یک مذاکره سیاسی بود، مردم شریف ما توقع دستاورد ۱۰۰ درصدی را نداشتند، نه در بحث سیاسی و نه در بحث نظامی، چراکه توقع غیرواقع‌بینانه‌ای است.

معاون وزیر امور خارجه کشور با اشاره به اینکه نباید در مذاکره انتظار پیروزی 100 درصد داشت: تلاش داریم کشور ایران سربلندتر و قدرتمند تر و بدون اجازه دخالت سایر کشور ها استقلال و حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود را حفظ کند.

حسن قشقاوی به برقرار ی پروازهای بین المللی از فرودگاه بجنورد اشاره کرد و گفت: برداشت کوه و تراش قله برای نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر در این فرودگاه انجام شده است و در صورت مهیا شدن سایر بسترهای مورد نیاز ما آمادگی داریم تا پروازهای بین المللی از این فرودگاه انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به غیر فعال بودن دفترنمایندگی وزارت خارجه در بجنورد، اظهار کرد: این موضوع به‌منظور تأثیرگذاری در بین‌المللی شدن بجنورد و توسعه آن در دستور پیگیری قرار می‌گیرد.

معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه کشور عنوان کرد: با برقراری ویزای فرودگاهی الکترونیکی در بجنورد، اتباع ۱۸۰ کشور دنیا با گذرنامه وارد کشور شده و از فرودگاه بجنورد ویزای خود را دریافت می‌کنند.

حسن قشقاوی ‌اظهار داشت: با رفع موانع پیش‌رو مسافران می‌تواند ویزای الکترونیکی دریافت کنند و همین امر تأثیر به سزایی در رونق و توسعه خراسان شمالی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: چنانچه مسئله فرود هواپیماهای غول‌پیکر در فرودگاه بجنورد حل شود، ما آمادگی داریم تا در دو هفته بعد ازآن پروازهای بین‌المللی را در این فرودگاه برقرار کنیم.

معاون وزیر امور خارجه کشور به افتتاح بیش از 600 پروژه در خراسان شمالی اشاره داشت و افزود: افتتاح این تعداد پروژه، عمرانی، تولیدی و خدماتی در دهه فجر علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات مردم را رفع کرد زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم ساخت.

حسن قشقاوی در خاتمه با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی مهد همبستگی قومی و ملی است گفت: خراسان شمالی، ایران کوچکی است که در آن اقوام مختلف با همبستگی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

وی ‌اشاره‌ای به حضور گسترده مردم کشور و خراسان شمالی در راهپیمایی 22 بهمن کرد و افزود: هوای سرد و برفی امروز نتوانست مانع حضور مردم و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل شود.

در پایان این مراسم قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن قرائت شد و مردم مرکز خراسان شمالی در صفوف فشرده و به‌هم‌ پیوسته نماز جمعه در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد به اقامه نماز ایستادند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین