از واکنش نمایندگان تبریز تا سکوت نمایندگان ارومیه در برابر این ناعدالتی آشکار
کد خبر: 832532
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003UZw
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
پرونده بی عدالتی دولت این بار به تبعیض در اخذ مالیات باز شد

به گزارش جوان اخیرا دولت میزان افرایش سهم مالیات  استان هارا در لایجه بودجه ۹۶ مشخص نموده که در این بین آذربایجان شرقی  طبق روال  گذشته با ۱۳ درصد پیشتاز این مساله است.

آذربایجان غربی نگون بخت که دولت تقریبا هیچ سرمایه گذاری خاصی برصنعت وتولیدات آن نیز ندارد در ردیف استان های صنعتی کشور ازقبیل تهران  در اخذ مالیات برای بودجه ۹۶قرار گرفته است.

سوال مهم این است که چه دلیل وجود داشته که آذربایجان غربی با وجود  فعال بودن ۴۴ درصد ازواحدهای تولیدی آن که اکثرآن ها نیز با ظرفیت ۴۰درصدی مشغول به کار هستند در ردیف استان های پیشرفته صنعتی از قبیل تهران در اخذ مالیات  قرار گرفته و همچنین این میزان بسیار بیشتراز ازاستان هایی ازقبیل اصفهان که جز صنعتی ترین استان های کشور محسوب می شود باشد؟

این مساله تبعات بسیار زیادی را به همراه دارد و فرار سرمایه گذاران از تبریز  وارومیه به تهران ویا احتمالا خارج ازکشور، افرایش رکود وبیکاری وتورم دراین مناطق از جمله مهم ترین آنها  است.

افزایش ۱۳.۹درصدی میزان اخد مالیات از استان آذربایجان شرقی  نیزبرای بودجه سال ۹۶ در حالی است که میانگین کشوری  این میزان ۹.۴ بوده است.

 دلیل اخذ مالیات های هنگفت از این دواستان وهم ردیف کردن آنها با غول های صنعتی کشور معمایی است که باید مسئولین ذیربط به آنها پاسخ دهند.

دراستان هایی از قبیل آدربایجان غربی وشرقی که دولت سرمایه گذاری ویژه ای در صنعت آن استان ها نمیکند بیشتر مالیات اخذ شده از مردم بوده که این مساله ضربه جدی به معیشت خانواده ها وارد می نماید.

با وجود این بی عدالتی ها نمایندگان تبریز واکنش های زیادی به این مساله ازخود نشان داده اند ولی هنوز نمایندگان آدربایجان غربی واکنشی درمورد این مساله که شاید کارخانجات دولتی آن  به انگشت های یک کف دست نرسد را از خود بروز نداده اند.

امیدواریم نمایندگان آذربایجان غربی نیز همانند نمایندگان آذربایجان شرقی به این موضوع واکنش نشان داده تا شاهد این بی عدالتی دربودجه ۹۶ نباشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین