پادوهاي داخلي استكبار باقیمانده منافقین‌اند
کد خبر: 803978
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003N9O
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
هفته گذشته دفتر آقاي منتظري فايلي صوتي از ادعاهاي مرحوم آيت‌الله منتظري را پيرامون اعدام تعدادي از محكومين منافقين در سال 1367 در سايت اين دفتر قرار داد كه...
عباس حاجي‌نجاري
هفته گذشته دفتر آقاي منتظري فايلي صوتي از ادعاهاي مرحوم آيت‌الله  منتظري را پيرامون اعدام تعدادي از محكومين منافقين در سال 1367 در سايت اين دفتر قرار داد كه بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي بيگانه و شبكه‌هاي مجازي پيدا كرد و سبب شد كه بار ديگر حضرت امام(ره) و نظام جمهوري اسلامي به دليل برخورد قانوني با اين گروه تروريستي كه  عامل به شهادت رساندن قريب به 16 هزار نفر از مردم و مسئولان كشور بودند، مورد نقد دشمنان انقلاب اسلامي قرار گيرند.

احمد منتظري، فرزند آقاي منتظري در توجيه اين اقدام خود مي‌گويد كه با توجه به وجود شبكه‌هاي اجتماعي، ديديم كه موقعيت مناسبي است كه اين حقايق(؟!) منتشر شود و اين در حالي است كه شبكه بي‌بي سي كه اين نوار را با هدف حمايت از منافقين به طور مكرر بازتاب داده است، اذعان مي‌كند كه اينها مطالب جديدي نيست و اين شبكه سه سال پيش نيز مبتني بر خاطرات منتظري آن را منعكس كرده است و اين نشان‌دهنده اين است كه هدف دفتر و سايت بي‌بي‌سي و... از بازنشر اين مطالب صرفاً حمايت كساني است كه اين روزها دست در دست تركي فيصل، براندازي نظام اسلامي را به انتظار نشسته‌اند.

اين اقدام دفتر آقاي منتظري با واكنش به موقع آقاي  محمدعلي انصاري، عضو دفتر حضرت امام(ره) مواجه شد. او سخنان آقاي منتظري را به دور از انصاف و همراه با پيشداوري دانست كه اطرافيان موذي به او القا كرده‌اند.

انصاري انتشار اين نوار را صحنه‌گرداني استكبار جهاني دانست و در عين حال تأكيد كرد كه منتظري هم به امام و هم به نظام ظلم كرد و هم به خودش. پس از اينكه اين خبر به اندازه كافي مورد بهره‌برداري دشمنان نظام قرار گرفت، سايت منتظري آن را حذف كرد و البته مدعي شد كه اين اقدام به دنبال تماس «محترمانه» وزارت اطلاعات انجام شده است.

گفتني است كه حضرت امام(ره) در همان زمان حيات خود به اين القائات پاسخ داده و فرستادن هيئت هم با هدف تبيين دقيق ماجرا براي مرحوم منتظري بود كه البته وقتي او به اطلاعات مغلوط و جهت‌دار منافقين نفوذ كرده در بیت، بيش از هشدارها و تذكرات امام توجه داشت، نهايتاً حضرت امام پس از چند ماه و به دليل مواضع ديگر منتظري عليه نظام ناچار به كنار گذاشتن او از قائم‌مقامي رهبري شد. حضرت امام(ره) در نامه 6/1/1368 خود خطاب به آقاي منتظري مي‌نويسد: از آنجا كه روشن شده است كه شما اين كشور و انقلاب اسلامي عزيز و مردم مسلمان ايران را پس از من به دست ليبرال‌ها و از كانال آنها به منافقين مي‌سپاريد، صلاحيت و مشروعيت رهبري آينده نظام را از دست داده‌ايد، شما در اكثر نامه‌ها و موضع‌گيري‌ها و صحبت‌هايتان نشان داديد كه معتقديد ليبرال‌ها و منافقين بايد بر كشور حكومت كنند.  حضرت امام آنگاه به همين شبهه‌افكني مرحوم منتظري پاسخ داده و مي‌نويسند: مثلاً در همين دفاعيه شما از منافقين تعداد بسيار معدودي كه در جنگ مسلحانه عليه اسلام و انقلاب محكوم به اعدام شده بودند را منافقين از دهان شما به آلاف و الوف رساندند و مي‌بينيد چه خدمت ارزنده‌اي به استكبار كرده‌ايد.

در مورد ماجراي اعدام تعدادي از عوامل منافقين در تابستان 1367 اين نكته قابل ذكر است كه بعد از پذيرش قطعنامه 598 توسط ايران، رژيم صدام دور جديدي از حملات نظامي عليه ايران را آغاز كرد كه با حضور مجدد مردم در صحنه ناكام ماند و پس از آن بود كه منافقين با هدايت رژيم بعثي عمليات گسترده‌اي را تحت عنوان «فروغ جاويدان» يا همان عمليات «مرصاد» از منطقه اسلام‌آباد آغاز و به‌زعم خود برنامه‌ريزي كرده بودند تا سه روزه به تهران برسند. عمده‌ترين نقطه اتكاي صدام و رجوي در اين عمليات پيوستن هواداران و اعضاي منافقين ساكن در ايران به آنها بود، به همين دليل تعداد زيادي از منافقين كه به دليل دست داشتن در ترورها در زندان بودند و به دليل رأفت نظام احكام آنها اجرا نشده بود، در زندان‌ها دست به شورش زده و بناي فرار از زندان‌ها را داشتند كه نهايتاً نظام ناچار به اجراي احكام در مورد تعداد معدودي از آنها شد كه منتظري به حمايت از آنها برخاسته بود.

اما فراتر از ماجراي گذشته آنچه كه به انتشار اين نوار در شرايط كنوني اهميت مي‌‌دهد تحولات اخير و تلاش جديد استكبار در پيوند زدن سعودي‌ها با منافقين و حضور تركي فيصل به نمايندگي از سعودي‌ها در نشست اخير فرانسه و اعلام حمايت از اين گروهك براي براندازي نظام اسلامي است كه البته همگرايي اخير ميان صهيونيست‌ها با سعودي‌ها و همچنين ديدار محمود عباس با مريم رجوي بخش‌هايي ديگر از اين پازل خطرناك است. اگرچه منافقين آنچنان مطرود مردم ايران هستند كه هيچ ظرفيتي را براي غائله‌آفريني در داخل ندارند،‌ اما ترديدي نمي‌توان داشت كه ورود اينگونه بيت منتظري به صحنه حمايت از منافقين بعد از نزديك به 30 سال از آن ماجرا عمدتاً با هدف تحريك نسل جوان و بهره‌گيري از شبكه‌هاي مجازي براي غائله‌آفريني آينده است كه فرزند مرحوم منتظري هم به آن اذعان كرده بود.  نكته قابل تأمل ديگر در اين عرصه نوع مماشات با اين هنجارشكني‌ها و تخريب حضرت امام و متهم‌سازي نظام جمهوري اسلامي است كه امنيت ملي كشور را هدف گرفته است. اينكه احمد منتظري پيرو يك «تماس محترمانه» منت گذاشته و اين مطلب موهن را از سايت برمي‌دارد، آيا با عزت و صلابت نظام اسلامي منطبق است؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار