اقرار دو مرد افغان به قتل راننده مسافر بر
کد خبر: 779758
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Gqk
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۴
ساعت 17 دهم فروردين‌ماه بود كه كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران از كشف جسد مردي ميانسال در زمين‌هاي كشاورزي حوالي حرم مطهر با خبر و در محل حاضر شدند.
 به گزارش خبرنگار ما، ساعت 17 دهم فروردين‌ماه بود كه كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران از كشف جسد مردي ميانسال در زمين‌هاي كشاورزي حوالي حرم مطهر با خبر و در محل حاضر شدند. جسد كه اوراق هويتي به همراه نداشت، متعلق به مردي حدوداً 40 ساله بود كه كت مشكي، شوار سرمه‌اي و پيراهن آبي به تن داشت و با ضربات چاقو به سينه‌اش هدف قرار گرفته بود. بعد از بررسي صحنه جرم بود كه جسد براي شناسايي هويت و بررسي علت دقيق فوت به پزشكي قانوني فرستاده شد.
يك روز بعد از پيدا شدن جسد بود كه مشخص شد مردي ميانسال گم شدن ناگهاني دامادش را به پليس خبر داده است. اين مرد گفت: غلامرضا ظهر روز دهم فروردين با خودروي پژو 405 سفيدرنگش خانه را ترك كرده و ديگر برنگشته است. مشخصاتي كه اين مرد درباره دامادش به پليس داد با نشاني‌هاي جسد پيدا شده، مطابقت داشت، به خاطر همين او بعد از ديدن جسد در پزشكي
قانوني، هويت او را شناسايي كرد.

بعد از شناسايي هويت مقتول بود كه كارآگاهان متوجه شدند غلامرضا در جريان سرقت خودرواش كشته شده است، بنابراين خيلي زود شماره پلاك خودرو در سامانه پليس ثبت شد.
در حالي كه تحقيقات در جريان بود يكي از بستگان غلامرضا اولين سرنخ را به دست پليس داد. او گفت: ساعت 17 و 30 دقيقه روز حادثه در حال عبور از مقابل پاساژ مهدي شهر ري بودم كه غلامرضا را ديدم. او دو مرد افغاني را به صورت دربست سوار و به طرف خيابان 24 متري حركت كرد.

هشت روز بعد از وقوع حادثه و در حالي كه تحقيقات پليس در اين باره ادامه داشت، خبر رسيد كه مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان رفسنجان خودروي مقتول را در اين شهر توقيف و راننده آن را بازداشت و روانه زندان كرده‌اند. با به دست آمدن اين خبر بود كه كارآگاهان با گرفتن نيابت قضايي راهي اين شهر شدند و متهم را به اداره دهم پليس آگاهي تهران منتقل كردند.
متهم بازداشت شده مردي افغان به نام نورشاه‌ 25 ساله و از مجرمان سابقه‌دار مواد مخدر بود كه مأموران پليس او را هنگام جابه‌جايي مواد مخدر و در جريان يك تعقيب و گريز بازداشت كرده بودند. نورشاه در اولين بازجويي‌ها اقرار كرد با همدستي افغاني ديگري به نام تازه‌گل. ب 40 ساله غلامرضا را به قتل رسانده و خودروي او را سرقت كرده است.

او توضيح داد روز حادثه مي‌خواستم همراه تازه‌گل براي قاچاق مواد مخدر به رفسنجان بروم. براي اين كار به يك خودرو نياز داشتيم، به خاطر همين تصميم گرفتيم يك خودرو كرايه كنيم و بعد از قتل راننده، ماشين او را سرقت كنيم. ابتدا يك پژو 405 را به صورت دربست كرايه كرديم، اما ماشين بين راه خراب شد و از سرقت آن منصرف شديم و به سراغ سوژه تازه‌اي رفتيم. مقابل پاساژ مهدي خودروي غلامرضا را كرايه كرديم. تازه‌گل به راننده گفت كه مي‌خواهد من را براي چوپاني و نگهباني به يك دامداري حوالي بهشت زهرا ببرد. بعد از توافق سر كرايه، من در صندلي عقب و تازه‌گل در صندلي شاگرد سوار شد و راننده حركت كرد. وقتي به محل خلوتي رسيديم، من از پشت سر به راننده حمله كردم. تازه‌گل هم با چاقو چند ضربه به او زد كه كشته شد. بعد جسد را در زمين‌هاي كشاورزي رها كرديم و راهي رفسنجان شديم تا اينكه من دستگير شدم. با اقرار متهم بودكه كارآگاهان مخفيگاه تازه‌گل را در باقرشهر شناسايي و او را هم بازداشت كردند. متهم نيز در بازجويي‌ها به همدستي در قتل اقرار كرد.
سرهنگ كارآگاه آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: با اعتراف دو متهم به ارتكاب جنايت، قرار بازداشت هر دو صادر شد و براي تحقيقات بيشتر و شناسايي ساير جرائم احتمالي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار