يك مدير رسانه ملي بيشتر از 100 نيروي ناكارآمد را حذف كرد
کد خبر: 779728
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003GqG
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۴
كمبود بودجه صداوسيما در سال‌هاي اخير سبب‌ شد كه برخي از شبكه‌هاي اين رسانه ملي سعي كنند با تعديل نيروهاي ناكارآمد، شرايط استفاده بهتر از نيروهاي مفيد را فراهم كنند.
به گزارش «جوان» از جمله اين شبكه‌ها، شبكه مستند است كه امير تاجيك مدير آن در گفت‌وگويي با يكي از رسانه‌ها از اين گفته كه به هنگام حضورش در اين شبكه ۱۸۳ نيروي ستادي داشته و حالا تعداد آنها به ۶۷ نفر رسيده است؛ به بيان بهتر ۱۱۶ نيرو از سيستم حذف شده‌اند.
تاجيك در توصيف حذف نيروها به وجود سمت‌هاي غيركاربردي چون مشاور و كارشناس در شبكه اشاره كرد و همچنین در كنار آن نيروهايي كه به صورت نيم شيفت فقط روزي چهار ساعت در محل كار خود حاضر مي‌شدند؛ البته بخشي از نيروهاي تعديل شده به دليل كاركرد حرفه‌اي نداشتن كنار گذاشته شدند.
  
از ۱۸۳ نفر به ۶۷ نفر رسيديم
تاجيك در اين باره مي‌گويد: روز اولي كه من به اين شبكه آمدم ۱۸۳ نفر نيرو داشت كه الان تعدادشان به ۶۷ نفر رسيده و ممكن است كمتر هم بشوند؛ چراكه به اعتقاد من نيروي ستادي بايد نقش تسهيل‌كننده را براي نيروي توليد داشته باشد و توان ما در فضاي بيرون از شبكه استفاده شود.
  
حذف نيروهايي كه كار نمي‌كردند و حقوق مي‌گرفتند
اين مدير مياني صدا و سيما افزود: روز اول كه متوجه این تعداد شدم، بسيار تعجب كردم. وقتي اولين مبلغ ماهانه را واريز كردند متوجه شدم همه دارايي صرف حقوق‌ها شده و هيچ مبلغي براي توليد نمانده است. كنجكاو شدم ببينم چه كساني در اين مجموعه كار مي‌كنند. ۱۲ نفرشان افرادي بودند كه صرفاً در سمت‌هايي چون كارشناس و مشاور حقوق مي‌گرفتند و اصلاً سر كار نمي‌آمدند. تعداد زيادي هم افرادي بودند كه به صورت نيم‌‌شيفت فقط چهار ساعت مي‌آمدند و تقريباً هيچ كارايي نداشتند. يكسري هم نيروهايي بودند كه اگرچه فرصت در اختيارشان گذاشتيم، اما به طور حرفه‌اي كاربلد نبودند و توانايي‌هاي‌شان بايد در جاي ديگري استفاده مي‌شد.
وي با تأكيد بر اينكه كوچك‌سازي دستور مقام معظم رهبري است و اين كار بايد انجام شود، تصريح كرد: مابقي كساني كه باقي ماندند، كارمند سازمان بودند و امروز از توان‌شان به درستي استفاده مي‌شود.
روش من اينچنين است كه خودم بيشتر از همه كار مي‌كنم و گاهي خارج از ساعت اداري يا روزهاي تعطيل هم در حال پيگيري امور هستم. اين باعث مي‌شود در بچه‌ها هم انگيزه براي تلاش بالاتر رود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار